Lookman iz Atalante – četiri utakmice, sedam golova

Nogometaši Atalante jednostavno su upisali novu ligašku pobjedu, na domaćem terenu u Bergamu pobijedili su Sampdoriju 2-0 u susretu 20. kola Serie A, piše hrt.hr.

Danac Joakim Maehle je u 42. minuti postigao prvi pogodak na susretu, dok je u 57. končanih 2-0 postavio Lookman.

Upravo je nigerijski nogometaš Ademola Lookman igrač s najboljom formom u Serie A. Lookman je u posljednje četiri utakmice postigao čak sedam golova. Prije ovog pogotka dao je po dva pogotka Salernitani i Juventusu u prvenstvu te dva Speziji u domaćem Kupu.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić za Atalantu je ove subote igrao od 68. minute.

Atalanta je ovom pobjedom stigla na treće mjesto ljestvice, dok je Sampdoria i dalje u opasnoj zoni, na pretposljednjem mjestu.

U nedjelju se za prvoligaške bodove bore Milan – Sassuolo, Juventus – Monza, Lazio – Fiorentina i Napoli – Roma, dok kolo završava u ponedjeljak utakmicom Udinese – Verona.