Napoli nastavio pobjednički niz

Nogometaši Napolija došli su do pete uzastopne prvenstvene pobjede slavljem od 3-0 (0-0) na nedjeljnom gostovanju u La Speziji, kojom su stvorili zalihu od 16 bodova ispred najbližih pratitelja na ljestvici, piše hrt.hr.

Sva tri pogotka vodeća momčad Serie A postigla je u drugom poluvremenu. Vodstvo momčadi Luciana Spalettija donio je Gruzijac Kvaratskhelia u 47. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog zbog neopreznog igranja rukom Recce u šesnaestercu.

Preostala dva pogotka postigao je Nigerijac Victor Osimhen u 69. i 73. minuti, kad je Napoli iskoristio pogreške domaće obrane.

Nakon 21 odigrane utakmice momčad iz Napulja ima 56 bodova, čak 18 više od drugoplasiranog milanskog Intera i trećeplasirane Rome. Spezia je sa 18 bodova na 17. poziciji, pet bodova iznad zone ispadanja.