Clippersi teško do pobjede protiv oslabljenih Netsa

Los Angeles Clippersi teže od očekivanog svladali su kao gosti oslabljene Brooklyn Netse sa 124-116, a hrvatski košarkaški reprezentativac Ivica Zubac je u taj uspjeh ugradio 19 koševa i 12 skokova za 30 minuta provedenih u igri, piše hrt.hr.

Zubac je iz igre šutirao 6-9, slobodna bacanja je gađao 7-10, a dodao je i dvije asistencije, tri osvojene lopte te jednu blokadu.

Kako su domaći Netsi prije dva dana ostali bez Kyrieja Irvinga koji je razmijenjen u Dallas Maverickse, a iz suprotnog smjera još nisu stigli Spencer Dinwiddie i Dorian Finney-Smith, te zbog ozljeda nisu mogli računati na Kevina Duranta, Bena Simmonsa i Setha Curryja, očekivalo se kako će kompletni i zdravi Clippersi lako do pobjede. No, večer karijere imao je Cam Thomas koji je ubacio čak 47 koševa za Netse, pa su domaći tri minute prije kraja i dalje bili u prednosti od 113-111. Ipak, u samoj završnici do izražaja je došla veća kvaliteta u redovima gostiju koji su susret zaključili serijom 13-3 za konačnih 124-116.

Paul George s 29 i Kawhi Leonard s 24 ubačaja bili su najefikasniji kod Clippersa, dok je prvi Thomasov pomagač u redovima Netsa bio Nic Claxton s 15 poena i 16 skokova.

Clippersi su ovom pobjedom ostali četvrti u Zapadnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 31-26, dok su Netsi peti na Istoku s 32-21.

Vrlo dobru večer imao je još jedan hrvatski igrač Bojan Bogdanović koji je bio najbolji strijelac Detroit Pistonsa u 99-111 domaćem porazu od trenutačno vodećeg sastava lige i lanjskih finalista Boston Celticsa. Bogdanović je za 33:03 minute provedene u igri ubacio 21 koš (šut za dva 4-7, trica 2-4, slobodna bacanja 7-7) uz tri skoka te po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu. No, osim Killiana Hayesa koji je ulaskom s klupe dodao 17 poena i 9 asistencija nije imao raspoloženih suigrača, pa su Celticsi predvođeni Jaysonom Tatumom, koji je ubacio 34 koša uz 11 skokova te Derrickom Whiteom koji je dodao 23 ubačaja, stigli do rutinske pobjede.

S omjerom 38-16 Boston i dalje drži vrh Istoka i čitave lige, dok je Detroit s 14-41 posljednji sastav svoje konferencije.

Prvaci Golden State Warriorsi su bez svoje najveće zvijezde Stephena Curryja, kojega čeka duži oporavak zbog ozljede koljena, na svom terenu svladali Oklahoma City Thunder sa 141-114. Briljantnu šutersku večer imao je Klay Thompson koji je pogodio 12 od 16 pokušaja za tricu te se zaustavio na 42 pogotka, Jordan Poole je dodao 21 koš uz 12 asistencija, dok su kod Thundera najučinkovitiji bili Shai Gilgeous-Alexander s 20 i Aaron Wiggins s 19 poena.

Golden State trenutačno drži sedmo mjesto Zapada s 28-26, dok je Oklahoma City 12. s 25-28.

Prvaci iz 2021. Milwaukee Bucksi momčad su u trenutačno najboljoj formi u NBA, a do svoje osme uzastopne pobjede stigli su na gostovanju kod Portland Trail Blazersa koje su svladali sa 127-108. Najefikasniji kod Bucksa bio je Brook Lopez s 27 koševa, Giannis Antetokounmpo je bio nadomak “triple-doublea” s 24 poena, 13 skokova i 8 asistencija, dok su kod domaćih bolji od ostalih bili Damian Lillard s 28 i Anfernee Simons s 21 ubačajem.

Milwaukee je drugi na Istoku 37-17, dok je Portland pao na 11. mjesto Zapada s 26-28.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u ponedjeljak:

Detroit – Boston 99-111

Bojan Bogdanović igrao je 33:03 minute za Detroit i postigao 21 koš (šut za dva 4-7, trica 2-4, slobodna bacanja 7-7) uz 3 skoka i po 1 asistenciju, osvojenu loptu i blokadu

Brooklyn – LA Clippers 116-124

Ivica Zubac igrao je 30:00 minuta za LA Clipperse i postigao 19 koševa (šut za dva 6-9, slobodna bacanja 7-10) uz 12 skokova, 2 asistencije, 3 osvojene lopte i 1 blokadu

7. Golden State 54 28 26

8. Minnesota 56 29 27