BANJA LUKA “Neidentifikovani ležeći objekat” u koji je utrošeno 70 miliona KM
Najveća tragikomedija u vezi neidentifikovanog ležećeg objekta, formalno nazvanog teniska dvorana za potrebe turnira „Srpska Open“, jeste što je ubjedljivo najjeftinija solucija za finalno rješenje završetka njene izgradnje i održavanja – njeno kompletno rušenje, tvrde iz PDP-a
Potpredsjednik PDP-a i odbornik u Skupštini grada Banjaluka Milko Grmuša pokreće pravnu proceduru utvrđivanja odgovornosti u slučaju teniskog terena na kojem se odigrao “Srpska open”.
– Najveća tragikomedija u vezi neidentifikovanog ležećeg objekta, formalno nazvanog teniska dvorana za potrebe turnira „Srpska Open“, jeste što je ubjedljivo najjeftinija solucija za finalno rješenje završetka njene izgradnje i održavanja – njeno kompletno rušenje. Farsa, paradoks, ali i naša surova realnost – istakao je Grmuša.
Rupa koja je progutala preko 70 miliona KM
“Neidentifikovani ležeći objekat“ kako ga je nazvao Grmuša, nije upisan u registru nepokretnosti, odnosno katastru jer nema upotrebnu dozvolu.
– Nije ni mogla da bude upisana, jer do današnjeg dana nema upotrebnu dozvolu. Godinu dana nakon finalnog meča na „Srpska Open“ ATP turniru ova rupetina u koju je potrošeno najmanje preko 70 miliona KM budžetskih sredstava i dalje nema kompletiranu dokumentaciju, nije upisana u katastru i predstavlja ubjedljivo najpromašeniju investiciju u istoriji i Republike Srpske i svih ovih prostora, pri čemu ćemo se svi složiti da je konkurencija za najveći debakl kad je riječ o promašenim investicijama na Balkanu izuzetno žestoka – rekao je Grmuša.
Kvazi investicija
On je dodao da u iznos do sad realizovane kvazi-investicije niko nije uračunavao tržišnu vrijednost preko 21.000 kvadratnih merata zemljišta koje je Vlada RS besplatno ustupila Gradu Banja Luka pod obrazloženjem da je ono „neperspektivno“ iako je riječ o centru Banje Luke.
Koliko je sve koštalo?
Ko je najodgovorniji?
Šta se sve moglo uraditi sa novcem?
Kako je istakao, u pitanju je ogromna, čovjeku nerazumljiva cifra.
– Da bi ljudi shvatili o čemu pričam, samo kad je riječ o Gradu Banja Luka govorimo o preko 20 miliona KM investicije zajedno sa kamatama od kredita koje smo uzeli da gradimo NLO. Za taj novac smo istovremeno mogli da završimo do kraja sve kolektore u Banjoj Luci, da u cjelosti rekonstruišemo toplovodno-distributivnu mrežu i tako dobijemo daleko bolje i jeftinije grijanje, ili da na najmanje šest godina imamo u Banjoj Luci izjednačenu cijenu vrtića u privatnim i javnim vrtićima – zaključio je Grmuša.
The post BANJA LUKA “Neidentifikovani ležeći objekat” u koji je utrošeno 70 miliona KM appeared first on Interview.ba.