Osijek s dva gola Belje slavio na Šubićevcu

U susretu 17. kola SuperSport HNL-a Osijek je na gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-0, a oba gola je postigao Drion Drena Beljo.

Osijek je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na Šubićevcu na čak 11 godina. Zadnji put poražen je u Šibeniku u ožujku 2011. sa 1-2, piše hrt.hr.

Gosti su poveli u 36. minuti. Caktaš je primio loptu u kaznenom prostoru, odlično je proslijedio u peterac za Belju, koji je glavom zabio za vodstvo Osijeka. Samo dvije minute kasnije Beljo je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta gostujući napadač je pucao s 20-tak metra pogodivši donji lijevi kutu za 2-0.

U 48. minuti vidjeli smo prvu prijetnju Šibenčana. Špeljak je pucao nakon asistencije Dolčeka, ali je pogodio lijevu vratnicu.

Beljo je u 72. minuti i treći put loptu smjestio u mrežu, nakon asistencije Špoljarića, no pomoćni je sudac prethodno označio zaleđe.

U posljednjem susretu prije pauze zbog SP-a od 17.30 na Rujevici se sastaju Rijeka i Dinamo.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 38 bodova, Hajduk ima 35 i dvije utakmice više, dok je Osijek treći sa 30 bodova.

Šibenik je deveti sa 13 bodova, šest više od “fenjeraša” Gorice.

REZULTATI 17. KOLA:

Šibenik – Osijek 0-2 (Beljo 36, 38)

Rijeka – Dinamo (17.30 sati)

Subota:

Lokomotiva – Istra 1961 2-0 (Kulenović 11-11m, Stojković 73)

Slaven Belupo – Hajduk 2-2 (Hoxha 49, Krstanović 58-11m / Krovinović 12, Pukštas 28)

———————-

90+4′ kraj utakmice, pobjeda Osijeka 0:2!

90′ šansa Osijeka! Beljo upošljava Špoljarića, koji šalje loptu pored Rogića, no Mesa uspijeva izbiti!

84′ prilika Šibenika! Delić probija lijevu stranu i povratnom loptom upošljava Skorupa, koji s 10-ak metara puca preko gola

71 ‘ Beljo izlazi sam na Rogića i zabija nakon kontre i sjajne asistencije Špoljarića, ali gol je poništen zbog zaleđa

70′ – Špoljarić u igri umjesto Miereza

61′ umjesto Jugovića u igri je Barri

48′ prilika Šibenika! Špeljak je odigrao s Dolčekom i pucao, ali je zatresao stativu!

46′ prilika Osijeka! Mierez je bio sam, ali pucao je preko gola, ne iskoristivši pogrešku Skorupa

46′ počelo je drugo poluvrijeme!

45+1′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40′ Trener Šibenika primoran je na zamjenu, izlazi Čop, a ulazi Delić

38′ GOOOL! 2:0 vodi Osijek. Šok za domaćine, samo dvije minute nakon prvog gola, Beljo je zabio i drugi, preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora probio je Rogića. Zanimljivo, ova dva gola dolaze nakon pet utakmica u kojima se nije upisao u strijelce.

36′ GOOOOL! Vodi Osijek na Šubićevcu, zabio je Dion Drena Beljo. Nakon ubačaja Caktaša s lijeve strane, Beljo je bez većih problema zabio glavom za 1:0.

31′ Duela sada Bernarda Matića i golmana Osijeka, ali nema VAR provjere. nastavlja se igra

26′ Lijepo su sada kombinirali igrači Osijeka. Kleinheisler je nakon duplog pasa s Beljom pucao s 25 metara, njegov udarac brani Rogić. Na kraju korner za Bijelo-plave

23′ VELIKA PRILIKA ZA ŠIBENIK: Nakon prekršaja Caktaša 20 metara od gola Osijeka, sjajno je pucao Duje Čop. Lopta je išla u gornji lijevi kut, odlična obrana Malenice

15′ Nakon prvih 15 minuta Osijek je bolja momčad na terenu. Domaćini se brane, još nismo vidjeli pravu priliku na Šubićevcu

1′ POČELA JE UTAKMICA

Glavni sudac dvoboja je Goran Pečarić iz Zagreba

14:59

Pomoćnici će mu biti Jerko Crnčić iz Vrbovca te Dejan Vuković iz Zagreba. VAR i AVAR suci su Patrik Kolarić iz Čakovca te Bojan Zobenica iz Velike Gorice. Četvrti sudac je Ante Terzić iz Splita.

Šibenik 11 godina bez pobjede nad Osijekom

14:32

Ove dvije momčadi u zadnji 12 godina igrali su 15 puta međusobno, a Šibenčani su slavili samo jednom, davne 2011. godine. Bijelo-plavi imaju 11 pobjeda, a tri su ogleda završila bez pobjednika.

STIGLI SU SASTAVI

14:30

Osijek dolazi u Šibenik nakon teškog gostovanja u kupu i pobjede nad Varaždinom. Trener Rene Poms odlučio se za napadački Osijek, pa će tako od prve minute igrati Dion Drena Beljo Ramon Mierez. Šibenčane predvodi Duje Čop u napadu.

Susret će biti posebno zanimljiv, Šibenčani su ove sezone kraljevi remija, u 16 kola upisali su ih čak 10, ali imaju i jednu od najboljih obrana lige. Prvi ogled ove dvije momčadi završio je također podjelom bodova 1:1.

Trener Osijeka oprezan u najavi utakmice

14:23

– Za mene nije bitno ono što je bilo, svaka utakmica počinje od 0:0 i siguran sam da će Šibenik težiti dobrom rezultatu. Očekujem ih na dobroj razini i potpuno smo sigurni da ćemo morati odigrati jako kvalitetnu utakmicu da bismo ostvarili željeno.

Trener Šibenika Mario Cvitanović navijačima želi pokloniti pobjedu

14:24

– Osijek je momčad iz vrha tablice i jasno je da nam neće biti lako, posebice jer u posljednje vrijeme igraju jako dobar nogomet. No naš cilj je jasan, želimo se od ove polusezone oprostiti pobjedom.