Danska i Tunis bez golova, nevjerojatan promašaj Corneliusa

Nakon što je Saudijska Arabija priredila senzaciju dana u prvoj utakmici, Danska i Tunis odigrali su bez golova, 0:0, javlja hrt.hr.

U susretu 1. kola skupine D na Svjetskom nogometnom prvenstvu Danska i Tunis su na stadionu Education City igrali 0-0.

Bila je to vrlo siromašna utakmica tijekom koje je svaka reprezentacija praktički stvorila samo po jednu ozbilju situaciju za postizanje gola.

Prvo poluvrijeme donijelo je obostrano opreznu igru i vrlo malo opasnih situacija pred vratima. Iako je Danska imala više loptu u svojim nogama, izglednije prilike imao je Tunis.

Prvo uzbuđenje na stadionu dogodilo se u 39. minuti kada je nakon udarca iz kuta lopta pala pred noge Laidouniju, ali on je s pet metara iskosa bio izrazito neprecizan.

Samo četiri minute potom Msakni je lijepo proigrao jebalija koji se ubacio između dva danska stopera i uspio uputiiti jak udarac, ali Schmeichel je odličnom reakcijom spasio svoja vrata.

Početak drugog poluvremena donio je i prvu opasniju priliku danske, Maehle je u 57. minuti uputio potrebljiv centaršut s lijeve strane, ali je Dolberg vrlo loše zahvatio loptu glavom.

Od 69. do 71. minute viđeno je više uzbuđenja nego tijekom čitavog prethodnog razdoblja.

Prvo je Eriksen povukao napad Danske, a kako su ga Tunižani puštali stigao je sve do 20-ak metara od gola i zatim uputio oštar udarac kojega je Dahmen krajnjim naporom uspio odbiti u korner.

Nakon tog udarca iz kuta najviši u skoku je bio Christensen koji je s druge vratnice pokušao spustiti loptu za svoje napadače u petercu, Cornelius je bio za koji centimetar kratak, a lopta je u nastavku putanje udarila u vratnicu.

Uslijedio je opasan napad Tunisa kada je danski branič Andersen očigledno rukom odbio loptu u korner, ali nakon kratke konzultacije s VAR-om meksički sudac Ramos nije pokazao na bijelu točku.

Danska je mogla u samoj završnici do pobjede slučajnošću. Naime, u trećoj minuti nadoknade Lindstromov pokušaj ubačaj pretvorio se u neugodan udarac u okvir vrata, ali budni Dahmen je uspio i to izbitiu korner.

Od 20 sati će svoj susret 1. kola u ovoj skupini igrati branitelj naslova Francuska i Australija.

90+5 Završila je utakmica bez pogodaka

90′ Igra se pet minuta sudačke nadoknade

70′ Nevjerojatna prilika za Dance! Christensen je prenio loptu nakon kornera, a Cornelius pogađa vratnicu iz blizine

69′ Eriksen puca lijevom nogom, brani Dahmen! Možda i najbolja prilika Danske na utakmici

57′ Dolberg puca glavom, no nije imao siline taj udarac

55′ Postigli su Danci gol, ali Damsgaard je u začetku akcije bio u zaleđu

51′ Laidouni je pobjegao danskoj obrani, išao je sam na gol, no otišao je previše desno i Christensen ga je sustigao te izbacio njegov pokušaj dodavanja u korner

46′ Počelo je drugo poluvrijeme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1′ Promjena u redovima Danske. Ušao je Damsgaard umjesto Delaneya koji je ozlijeđen

45′ Igrat će se još četiri minute

43′ Najbolja prilika za Tunis na utakmici! Jebali se našao oči u oči sa Schmeichelom i pokušao ga je lobati, no danski vratar je krajnjim naporom obranio i odbio loptu u korner!

39′ Silovit udarac Laidounija odlazi pokraj gola

33′ Danska se probudila u drugom dijelu prvog poluvremena, imala nekoliko opasnih situacija, no nedostajalo im je zadnje dodavanje

24′ Jebali postiže gol, ali sudac opravdano diže zastavicu i označuje zaleđe!

22′ Andersen puca točno u vratara u Tunisa

20′ Tunižani su bolje i agresivnije krenuli u utakmicu

11′ Drager je pucao, na krivoj nozi je bio Schmeichel, no od bloka, lopta je otišla u korner

3′ Pokušaj Msaknija, pucao je prema golu Danske, no blokirao je Christensena. Lopta ga je pogodila u glavu

1′ Počela je utakmica!

STIGLI SASTAVI

DANCI NEPORAŽENI PROTIV AFRIČKIH ZEMALJA

13:45

Danska je još neporažena protiv zemalja iz Afrike na svjetskim prvenstvima, a od četiri nastupa na SP-ima, Danci su tri puta pobjeđivali na otvaranjima.