Nova senzacija na SP-u, Japan u završnici srušio Njemačku!

Nakon što je Saudijska Arabija šokantno preokrenula protiv Argentine za najveću pobjedu u povijesti, na stadionu Khalifa International u Al-Rayyanu odigran je prvi dvoboj skupine E SP-a u Kataru u kojem se dogodila nova velika senzacija. Njemačka je vodila i dominirala, ali na kraju je Japan sve okrenuo i slavio s 2:1!, javlja hrt.hr.

Nijemci su poveli golom Ilkaya Gundogana iz penala u 33. minuti nakon što je vratar Shuichi Gonda srušio Davida Rauma.

U 75. minuti izjednačio je nakon gužve Ritsu Doan, a potpuni preokret i senzaciju napravio je Takuma Asano golom u 83. minuti.

Zanimljivo, oba japanska strijelca igraju u Bundesligi, u Freiburgu i Bochumu.

90′ + 7 Manuel Neuer je došao u kazneni prostor, ali nije pomoglo. Erupcija oduševljenja Japanaca, nevjerojatnim preokretom na kraju utakmice došli su do pobjede!

90′ +5 Velika prilika za Nijemce. Goretzka je pucao, ali lopta odlazi pored gola

90′ Igra se sedam minuta sudačke nadoknade, mogu li Japanci izdržati?

83′ GOOOOL za Japan, preokrenuli su! Asano je primio loptu na desnoj strani, iskosa se sjurio u šesnaesterac te iz teške pozicije zakucao loptu pod gredu Manuela Neura. Na pomolu je nova velika senzacija!

80′ Ruediger je bio najviši u skoku nakon kornera, ali puca glavom preko gola

75′ GOOOOL za Japan. Strijelac je Doan, a koji je ušao prije nekoliko minuta. Pucao je Minamino, Neuer obranio, ali je odbijanac pospremio novi igrač. Zasluženo su Japanci došli do izjednačenja.

74′ Velika prilika za Japan. Ito je primio loptu na oko sedam metara od vratiju, pucao, a Neuer je sjajno obranio. Na loptu je potom natrčao Sakai, no u izglednoj situaciji puca pored gola

71′ Shuichi Gonda odlično brani udarac glavom koji je s male udaljenosti uputio Serge Gnabry. Uspio je izvaditi loptu i gola

60′ Gundogan je odlično pucao s ruba kaznenog prostora, ali je pogodio okvir gola

58′ Ito je prošao po desnoj strani i ubacio, ali Asano puca pored gola

51′ Musiala je pucao, ali lopta odlazi iznad gola

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+5′ Zatresli su Nijemci i drugi put japansku mrežu, ali nakon intervencije VAR-a gol je poništen zbog zaleđa

45′ Igrat će se četiri minute sučeve nadoknade

33′ GOOOL! NJEMAČKA VODI 1:0, STRIJELAC GÜNDOGAN! Gündogan (Manchester City) je četvrti igrač koji je zabio za Njemačku na svjetskim prvenstvima, a koji je član neke engleske momčadi, nakon Jürgena Klinsmanna (Tottenham) 1998., Andrea Schürrlea (Chelsea) 2014. i Mesuta Özila (Arsenal) 2014.

32′ Salvadorski sudac dosudio je kazneni udarac za Njemačku, nakon kratke VAR provjere ipak je penal

28′ Nova šansa za Njemačku, no udarac Güngogana sjajno je obranio japanski vratar

16′ Odlična prilika za Njemačku, nakon kornera Rüdiger je ipak bio neprecizan

8′ Trese se njemačka mreža, ali ništa od pogotka. Nakon sjajnog centaršuta Ita, Maeda je bio u zaleđu

1′ Salvadorski sudac Ivan Arcides Barton Cisneros dao je znak za početak utakmice!