Kanada povela 1:0, a onda se Hrvatska pokazala u pravom svjetlu i slavila 4:1

U dvoboju drugog kola skupine F na SP-u u Kataru Hrvatska je pobijedila Kanadu rezultatom 4:1 (2:1), piše hrt.hr.

Skupina F, 2. kolo:

HRVATSKA – KANADA 4:1
Kramarić 36′, 70′, Livaja 44′, Majer 90+4′ / Davies 2′

TIJEK SUSRETA:
——————–

90+4′ – SJAJNA KONTRA, MAJER ZABIJA ZA 4:1!

90′ – šest minuta sudačke nadoknade

89′ – dosta lagana kontra Hrvatske, Petković na kraju upošljava Oršića, koji slabo puca s ruba kaznenog prostora i lak je to plije Borjanu

86′ – izlaze Perišić, Kovačić i Modrić, ulaze Oršić, Pašalić i Majer, Dalić želi privesti ovu utakmicu kraju

85′ – žuti karton Luki Modriću i Kamalu Milleru zbog nesportskog ponašanja

78′ – Velika šansa Hrvatske! Perišićev udarac Borjan odbija do Kovačića, koji nije uspio pucati, no dodao je Brozoviću, koji iz sjajne situacije puca, ali Borjan brani!

72′ – Kramarić uz ovacije napušta travnjak, ulazi Nikola Vlašić

72′ – Cavallini i Adekugbe umjesto Davida i Hutchinsona kod kanade

71′ – Modrić ubacuje s desnog krila, Kramarića je djelić sekunde dijelio od “hat-tricka”!

70′ – KRAAAAMARIIIIIIĆ!!!! ASISTENCIJA PERIŠIĆA NA DRUGU STATIVU, KRAMARIĆ PRIMA LOPTU, RADI LAŽNJAK I SJAJNO ZABIJA U SUPROTNI KUT ZA 3:1!!!!

63′ – Davies iz slobodnog udarca kojeg je skrivio Gvardiol iz izgledne pozicije s ruba šesnaesterca puca u živi zid

62′ – još jedna promjena kod Kanade, Hoillet unutra, Laryea van

60 – Dalić mijenja, umjesto Livaje u igri je Bruno Petković

60′ – lijepo Sosa paralelnom loptom upošljava Livaju, ispred kojega izbija kanadski branič!

58′ – pogreška kanađana, no Hrvatska je nije iskoristila, loše je centrirao Perišić

56′ – odlično brani Livaković Davidov udarac izvana koji je išao pod gredu! Žuti karton dobio je Lovren zbog ranijeg prekršaja na Davidu

54′ – Veeeeeelika prilika Hrvatske! Modrić ulazi u kazneni prostor i sjajno ubacuje povratno za Kramarića, koji s osam metara puca iz prve, ali brani sjajno Borjan!

51 ‘ centaršut Sose, do kojega je preletjela lopta s drugog boka, opasno pred kanadskim golom, ali Borjan hvata!

49′ – prilika Kanade! Osorio radi par koraka i puca s ruba šesnesterca, srećom malo pored Livakovićevog gola

48′ – Lovro Majer, Bruno Petković i Ante Budimir poslani su na zagrijavanje

46′ – počelo je drugo poluvrijeme! Dvije zamjene kod Kanade, Osorio i Kone su ušli, a Larin i ozlijeđeni Eustaquio izašli iz igre

45+6′ – kraj prvog poluvremena! Kakvih 45, odnosno 50 minuta!

45+4′ – Gvardiol je istrčao kontru i našao se u poziciji centralnog napadača, ali Perišićeva lopta s lijeve strane nije uspjela doći do njega!

45+3 ‘ – šansa Hrvatske, no malo prebrza lopta Livaje za Perišića

45′ – pet minuta nadoknade

44′ – LIVAJA ZABIJA ZA POTPUNI PREOKRET!!! JURANOVIĆ JE KRENUO KROZ SREDINU, IZGUBIO JE LOPTU, NO VRATILA MU SE, PROSLIJEDIO JE DO LIVAJE, KOJI S VRHA ŠESNAESTERCA POGAĐA KUT GOLA!

38′ – Kramarić ponovno prolazi lijevim krilom, ali nema kome dodati, pokrili su sve Kanađani

36′ – GOL!!! KRAMARIĆ JE IZJEDNAČIO!!!! PODVALIO MU JE LOPTU PERIŠIĆ, A KRAMA JE ODLIČNO POGODIO SUPROTNI KUT!!!

35′ – Prilika Vatrenih! Kovačić sjajno dodaje Livaji u prostor, on puca, brani kanadski vratar!

32′ – Šansa Perišića, no odlučio se na dribling i izgubio loptu

27′ – Kramarić trese mrežu, ali ranije je u zaleđu loptu primio asistent Livaja!

22′ – Prilika Hrvatske! Kovačić se sjajno probio kroz sredinu i uposlio Livaju, koji je bio u padu i centimetar mu je nedostajao da dobro zahvati loptu u fantastičnoj poziciji ispred gola!

21′ – brza kontra Kanade, u jednom trenutku je bilo tri na tri, no uspjeli smo se obraniti

20′ – Sosa na drugoj vratnici pronalazi Kramarića, koji daje povratnu za Modrića na rubu šesnaesterca, no kapetan nije dobro primio loptu!

19′ – Juranović pomalo nepotrebno glavom izbacuje loptu u korner, iako nema nikoga uz njega. Srećom, ništa se nije izrodilo iz tog udarca iz kuta

17′ – Brozović osvaja loptu, pokušaj proigravanja prema Perišiću, no on ne uspijeva doći do lopte i u nastojanju da to uradi radi prekršaj na Alistairu Johnsonu

12′ – pokušaji ubačaja Modrića i Sose, oba su blokirana, no čini se da se pomalo Vatreni dižu nakon šokantnog pogotka u drugoj minuti

10′ – Perišić centrira u peterac, ali Johnston odbija loptu u korner

9′ – srećom u zaleđu prima loptu Larin

7′ Hrvatska nešto radi, no Kramarićev pokušaj ubačaja s desne strane je blokiran

2′ – Kanada je povela! Buchanan je ubacio, a Davies je zabio glavom pored Juranovića! Prvi gol Kanade na ovom turniru i šok za Vatrene! Gol nakon samo 68 sekundi!

1′ – počela je utakmica!

Još pet minuta do početka!

16:55

Uskoro počinje utakmica! Jako nas zanima kako će Vatreni krenuti. Navijači su u elementu i jedva čekaju početak!

Standings provided Sofascore

Maroko pobijedio Belgiju

16:40

Maroko je pobjedom 2:0 protiv Belgije potvrdio da naš remi s njima nije bio slučajan. Ujedno je posve zakomplicirana situacija u našoj skupini uoči našeg obranuča s Kanadom.