Nizozemska i Senegal u osmini finala

Nogometaši Nizozemske i Senegala plasirali su se u osminu finala Svjetskoga nogometnoga prvenstva nakon utakmica skupine A u utorak. Nizozemska je u Al Khoru svladala domaćina Katar s 2-0 (1-0), dok je Senegal u Dohi svladao Ekvador s 2-1 (1-0) u izravnom okršaju za prolazak, piše hrt.hr.

Senegalci su poveli iz penala u 44. minuti, kada je branič Ekvadora Hincapie srušio Ismaila Sarra, a sam Sarr je bio precizan s bijele točke. U 68. minuti izjednačio je Moises Caicedo, no samo dvije minute kasnije Kalidou Koulibaly donosi pobjedu i prolazak Senegalu.

U drugoj utakmici Nizozemci su poveli preko Codyja Gakpa u 26. minuti, a u 49. minuti na konačnih 2-0 povećao je Frenkie de Jong.

Nizozemska će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane ekipe skupine B, a Senegal ide na pobjednika B skupine.

Standings provided Sofascore

NIZOZEMSKA – KATAR 2:0
Cody Gakpo 26′, Frenkie de Jong 49′

70′ Ništa od trećeg gola za Nizozemsku, sudac je dosudio igranje rukom!

68′ Steven Berghuis je zabio gol za Nizozemsku za vodstvo 3:0. Slijedi VAR provjera!

49′ 2:0 za Nizozemsku. Frenkie de Jong nakon odbijanca u šesnaestercu šalje loptu u desnu stranu gola za 2:0.

49′ Fenomenalna obrana vratara Katara. Memphis Depay nije iskoristio zicer.

26′ 1:0 za Nizozemsku, strijelac Cody Gakpo! Na asistenciju Davyja Klaassena postiže svoj treći gol na SP-u i dovodi Nizozemsku u zasluženo vodstvo.

26′ Još bolja prilika za Depaya. Obrana Katara blokirala je šut.

14′ Nova prilika za Nizozemsku. Ovog je puta Memphis Depay pucao iznad vratnice.

4′ Prilika za Nizozemsku. Iz gužve u šesnaestercu Daley Blind je uputio udarac po sredini gola. Izvrsna obrana domaćeg vratara.

EKVADOR – SENEGAL 1:2
Moises Caicedo 68′ / Ismaila Sarr 44′-11m, Kalidou Koulibaly 70′

70′ 2:1 za Senegal. Kalidou Koulibaly vraća Senegalce u vodstvo i mjesto u osmini finala

68′ Ekvador je izjednačio na 1:1, strijelac Moises Caicedo

44′ 1:0 za Senegal. Ismaila Sarr je bio precizan s bijele točke.

42′ Kazneni udarac za Senegal, skrivio ga je Piero Hincapie

8′ Još jedna prilika za Senegal. Boulaye Dia nije bio dovoljno precizan.

3′ Prvi je zaprijetio Senegal. Idrissa Gueye je bio u izvrsnoj prilici, no lopta je otišla pored gola.