Australija pobijedila Dansku i pridružila se Francuskoj u osmini finala

Nogometaši Australije pridružili su se Francuskoj kao druga momčad iz skupine D koja je izborila osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Prolazak među 16 najboljih Australci su izborili pobjedom protiv Danske 1:0, piše hrt.hr.

Izravni dvoboj za osminu finala Australija je odlučila u 60. minuti kada je kontranapad pogotkom zaključio Mathew Leckie. Francuska će kao prva u skupini D igrati protiv drugoplasirane reprezentacije skupine C, dok Australci čekaju pobjednika skupine C na startu nokaut faze Svjetskog prvenstva.

Od samog početka Danska je potpuno kontrolirala utakmicu te su se vrlo brzo počele nizati opasne situacije pred australskim golmanom Ryanom. U uvodnom dijelu ogleda najbolju je šansu imao Jensen koji je u 11. minuti pucao iskosa, ali je Ryan zaustavio taj udarac.

Pogotovo je opasno Danska prijetila preko Maehlea koji je bio teško uhvatljiv za australsku obranu. Nekoliko minuta nakon udarca Jensena upravo je Maehle zakuhao u australskom šesnaestercu, a nakon što se lopta “šetala” blizu vratarske linije australska obrana je odagnala problem. Prijetili su potom Lindstroem Eriksen, no australska mreža je i tada ostala netaknuta.

Nakon pola sata igre polako je splašnjavao pritisak Danske, a Australija, koja se dugo vremena orijentirala isključivo na kontranapade, sve je više uživala na terenu u posjedu čime su do daha došli njihov vratar Ryan i obrana.

Čak je u samom finišu prvog dijela Australija imala dva potencijalno opasna napada, no na odmor se ipak otišlo praznih mreža.

U drugom dijelu opet je Danska imala prividnu nadmoć na terenu, ali vrlo teško su Danci dolazili u pravu priliku. U 60. minuti sijevnulo je na drugoj strani terena. Australci su lijepo organizirali kontranapad, a nakon što se riješio Maehlea precizno je u suprotni kut loptu smjestio Mathew Leckie za 1:0 Australije.

Bio je to znak da Danska krene svim silama po izjednačenje te potom i moguću pobjedu koja joj je bila potrebna za osminu finala. No, sve se jednostavnije branila Australija, a ujedno je bila i sve odlučnija zabiti drugi pogodak.

Tek u samoj nadoknadi Danska je više na silu kreirala neke opasne situacije, ali ostala je jako daleko od velikog obrata kojoj je bio potreban.

Skupina D, 3. kolo:

AUSTRALIJA – DANSKA 1-0 (0-0)

Stadion Al Janoub. Gledatelja: 40.000. Sudac: Mustapha Ghorbal (Alžir).
STRIJELCI: 1-0 Leckie (60)

AUSTRALIJA: Ryan – Degenek, Souttar, Rowles, Behich – Leckie (od 89. Hrustic), Mooy, Irvine, Goodwin (od 46. Baccus) – McGree (od 74. Wright), Duke (od 82. McLaren).

DANSKA: Schmeichel – Kristensen (od 46. Bah), Andersen, Christensen, Maehle(od 69. Cornelius) – Hojbjerg, Jensen (od 59. Damsgaard) – Skov Olsen (od 69. Skov), Eriksen, Lindstroem – Braithwaite (od 59. Dolberg).

Žuti kartoni: Behich, Degenek (Australija), Skov (Danska)

KRAJ UTAKMICE I U DOHI! Pobjeda Tunisa od 1:0 protiv aktualnih svjetskih prvaka, no Tunižani se opraštaju od SP-a

90+8′ Uzbudljivo je bilo u Dohi, Francuzi su zatresli mrežu Tunižana, no pogodak Griezmanna nije priznat zbog zaleđa!

KRAJ UTAKMICE U AL WAKRAHU! Australija je pobijedila Dansku i izborila osminu finala!

90′ Australija i Danska igrat će šest minuta sučeve nadoknade

89′ Umjesto strijelca Leckeija ušao je Ajdin Hrustić

82′ Promjena kod Australaca, umjesto Dukea, ušao je Jamie Maclaren

76′ Robert Skov dobio je žuti karton

74′ Wright je u igri za Australiju umjesto McGreeja

70′ Danski izbornik opet mijenja, ulaze Cornelius i Robert Skov umjesto Maehlea i Skov Olsena,

60′ GOL I U AL WAKRAHU! Usprkos danskoj nadmoći u prvom poluvremenu, do vodstva su stigli Australci golom Leckieja!

59′ Dvostruka promjena kod Danske, izašli su Braithwaite i Jensen, u igri su Dolberg i Damsgaard

58′ POGODAK U DOHI! Tunis vodi protiv Francuske, zabio je Khazri

57′ Žuti karton dobio je Australac Degenek zbog povlačenja

52′ Dobar centaršut Jensena u šesnaesterac, no australska obrana izbija loptu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme! Po jedna promjena u redovima Australije i Danske, za Australce će umjesto Goodwina ući Bacchus, a kod Danske će Bah zamijeniti Kristensena

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Mreže miruju i u Al Wakrahu i u Dohi

45′ Igrat će se dvije minute nadoknade u Al Wakrahu

40′ Pokušavaju sada nešto napraviti Australci, McGree je ubacio na prvu vratnicu, no danska obrana lako to čisti

29′ Opet prijete Danci, nakon sjajne akcije danskih reprezentativaca opet nema dobre završnice, Lindstrom je odlično ubacio u šesnaesterac, australski branič izbija loptu do Eriksena koji snažno šutira, ali pored gola

25′ Velika prilika za Dansku, dupli pas Skov Olsena s Jensenom, no Olsenov šut lako brani Ryan

19′ Opasan napad danske reprezentacije po lijevoj strani, Ryan uspijeva uz dosta sreće otkloniti opasnost

12′ Prilika za Dance, ali Jensenov šut brani australski vratar Ryan

8′ Tunižani su zabili Francuzima pogodak, no poništen je zbog zaleđa!

4′ U ranoj fazi utakmice već prvi žuti karton, ‘požutio’ je Australac Behich

1′ Počele su utakmice u Al Wakrahu i Dohi