Hrvatska u osmini finala Svjetskog prvenstva

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je bez golova, 0:0, s Belgijom te s drugog mjesta u skupini ide u osminu finala Svjetskog prvenstva, piše hrt.hr.

———————

90+4′ – kraj!!!!

90+2′ – Gvardiol u zadnjioj milisekundi ujlizavanjem izbija ispred Lukakua! Hrvatska na konopcima. hoćemo li izdržati?!

90+1′ – Lovro Majer u igri umjesto Kovačića

90′ – Prilika Belgije! Lukaku prsima šalje loptu u gol, hvata to na crti Livaković! Srećom nije Lukaku u formi.

87′ – prilika Lukakua, srećom lopta ide pored gola!

85′ – nesporazum Gvardiola i Livakovića je srećom urodio samo kornerom, iz kojega se ništa nije dogodilo

81′ – Juranovića je uposlio Modrić, on je iskosa s desne strane ušao u kazneni prostor, no umjesto udarca upropastio je priliku pokušajem povratne lopte, koja završava u bloku!

77′ – Perišić je istrčao kontru, pokušao se namjestiti na udarac, no uspio mu je belgijski branič u zadnji trenutak izbiti loptu!

76′ – sjajno je do lopte velikom borbenošću došao Perišić i dodao pPetkoviću, koji kreće u peterac, no umjesto da puca pokušava s povratnom loptom, koja završava u bloku!

72′ – Dvije promjene radi Martinez, Carrasco i Dendoncker idu van, ulaze Doku i Tielemens

68′ – lijepo je loptu primio i umirio u kaznenom prostoru Petković, njegova povratna lopta dolazi do Modrića, no kapetan puca slabo i brani Courtois!

64′ – Petković i Pašalić ulaze u igru umjesto Livaje i Kramarića

62′ – Lukaku ima “zicer” i tuče glavom preko gola, no lopta je prije ubačaja bila vani pa ništa od toga

60′ – velika prilika Belgije! Juranović blokira udarac Carrasca, lopta dolazi do Lukakua, koji pogađa unutarnju stranu vratnice! Sreća za Vatrene!

54′ – dvije prilike Hrvatske!!! Brozović puca s ruba šesnaesterca, brani Courtois! Uskoro s desne strane prijeti Modrić, ali opet brani Courtois!

51′ – prijeti izvana Sosa, opet njegov udarac ide gore visoko! Odmah na drugoj strani De Bruyne iz okreta sa 17 metara puca visoko.

50′ – Prilika Hrvatske! Gvardiol je krenuo u napad i lijepo dodao Kovačiću, koji s ruba šesnaesterca puca pod gredu, ali bez problema brani Courtois!

49′ – opasno pred našim golom, Lukaku puca glavom, no točno u ruke Livakoviću!

48′ – Oštar ubačaj De Bruynea nakon kontinuiranog posjeda Belgije, izbija odlično Gvardiol

46′ – počelo je drugo poluvrijeme! Nema promjena kod Hrvatske, kod Belgije u igri je Lukaku umjesto Mertensa

45+4′ – kraj poluvremena. Pet pokušaja Hrvatske, pet Belgije, rezultat 0:0. Po trenutačnim rezultatima u osminu finala bi s prvog mjesta išao Maroko, a s drugog Hrvatska

45+4′ – Opasan centaršut Kramarića, za centimetar-dva je kratak Perišić, a u nastavku akcije Juranović puca nakon odbijanca, ali lopta ide preko gola

45′ – četiri minute sudačke nadoknade

45′ – Sosa puca s 20-ak metara, ali visoko preko gola!

44′ – lijepo ubacivanje De Bruynea od aut-linije u peterac, dobro intervenira Livaković

40′ – Kanada autogolom Aguerda u 40. minuti smanjila zaostatak na 2:1

40′ – duga lopta Alderweirelda iza zadnje linije Hrvatske, srećom Mertens je “kratak”

37′ – kontra Hrvatske, dobro je Livaja uposlio Kramarića na lijevom boku, no nisu se na vrijeme priključili drugi hrvatski igrači. Kramarić šalje loptu na drugu stranu za Perišića, no on je ne uspijeva iskontrolirati

33′ – nakon dugačkog napada Belgije Hrvatska uzima loptu, centrira Sosa, poca glavom Livaja između dvojice belgijskih stopera, ali neprecizno

27′ – ništa se nije izrodilo od Modrićevog udarca iz kuta, Witsel glavom izbija loptu

26′ – prvi korner za Hrvatsku danas

18′ – ništa od penala, bilo je zaleđe za, čini se, doslovno nekoliko milimetara!

17′ – Modrić je već namjestio loptu na bijelu točku, ali sudac Taylor ide provjeriti video snimku!

15′ – kazneni udarac za Vatrene! Carrasco je faulirao Kramarića!

14′ – opasna kontra i šansa Belgije! De Bruyne je povukao kontraapad po sredini i odlično dijagonalom uposlio Mertensa, koji, srećom, loše zahvaća loptu i puca visoko preko Livakovićevog gola!

11′ – prilika Belgije! Carrasco je probio desnu stranu i poslao opasnu loptu na drugu stranu, Mertens je spretniji od Juranovića, ali otišao je previše u stranu i ispred njega se na vrijeme stvorio blok

10′ – izbijena lopta iz našeg kaznenog prostora došla je do Livaje, koji je okrenut leđima na kojima “visi” Verthongen, uspijeva se napadač Hajduka okrenuti, no sviran mu je prekršaj u napadu

8′ – malo je pao početni žestoki ritam utakmice

5′ – Maroko je poveo protiv kanade golom Ziyecha u 4. minuti

2′ – Opet opasno pred belgijskim golom! Sosa je proigrao Kovačića, on daje do Kramarića, gužva je u belgijskom šesnaestercu, no ništa od toga

1′ – odmah prilika Hrvatske! Duga lopta za Perišića, koji desnom nogom jako puca s 15-ak metara, malo pred gola!

1′ – počela je utakmica!

Izvode se himne

16:00

U tijeku je izvođenje himni

Još 10 minuta do početka!

15:50

Još 10 minuta do početka utakmice! Hrvatska je u istom sastavu kao i u dvoboju drugog kola s Kanadom, dok je belgijski izbornik napravio velike izmjene u momčadi.  U sastavu nema Thorgana Hazarda, Andrea Onane, Michyja Batshuayija i Edena Hazarda, a u prvih 11 su Leander Dendocker, Leonardo Trossard, Dries Mertens i Yannick Carrasco.