Pobjedom u Nevesinju Izviđač stigao do jedanaeste uzastopne pobjede

Rukometaši Izviđač Central osiguranja pobjedom u Nevesinju nastavili su svoj pobjedonosni niz. Sinoćnja pobjeda protiv RK Hercegovina bila je jedanaesta u nizu, odnosno dvanaesta uz jedan neodlučan rezultat u dosada odigranih trinaest kola BH Telecom Premijer lige BiH.

„Skauti“ nisu najbolje otvorili utakmicu. Nekoliko promašenih zicera te jedan sedmerac dali su priliku domaćinu za rezultatsku prednost.

Kod rukometaša Hercegovine sve je polazilo od srednjeg napadača Vladimira Tomića koji je najčešće upošljavao kružnog napadača Karanovića na crti, koji je zadavao dosta problema obrani „Skauta“.
Treba reći da su „Skauti“ vrlo lako dolazili do pozicije za postizanje pogotka, ali realizacija je „štekala“, što je omogućilo Hercegovini iako se je mučili u napadu, da održava prednost od jednog do tri pogotka do 17. minute (10:7).
Od 17. do 27. minute Izviđačevi rukometaši brzim polukontrama i kontrama prave seriju od 6:1 te dolaze, prvi put, do rezultatske prednosti od dva gola (11:13). U posljednje 3-4 minute slijedi ponovni pad koncentracije što koriste rukometaši Hercegovine i na odmor se odlazi s neodlučnim rezultatom 15:15.

U drugom poluvremenu prve 3-4 minute ponovno nekoliko promašenih zicera „Skauta“ i domaći u 34. minuti imaju tri gola prednosti (15:18). Prednost domaćina na početku drugog poluvremena bio je signal rukometašima Izviđača, koji predvođeni raspoloženim Ivanom Pavlovićem, ubacuju u brzinu više i u 38. minuti dolaze do prednosti (18:19), a u 42.minuti, prvi put u susreta, imaju i tri gola viška (20:23). Nekoliko vezani obrana Harisa Suljevića te brze kontre rezultirale su da „Skauti“ u 52. minuti stignu da prednosti od sedam golova (24:31) te time riješe pitanje pobjednika.

Posljednjih sedam osam minuta priliku da zaigraju dobili su Patrik Pavičić i Matej Šimić i rutinskom igrom “Skauti” utakmicu privode kraju te pobjeđuju rezultatom 34:30.

Sinoć je u sportskoj dvorani Nevesinjka maestralnu partiju pružio Ivano Pavlović koji je postigao 13 golova. Ponovno su se kao u nekoliko prethodnih utakmica iskazali Mihael Bebek i Matej Ljubić koji su postigli po četiri te Filip VujovićFilip Odak i Milan Vukšić sa po tri gola.
Odličan je bio vratar Haris Suljević s 15 obrana od koji su dva bila sedmerca.

Kod Domaćina Branko Karanović postigao je devet, Vladimir Tomić sedam te Nemanja Ivanović pet golova.
Dejan Cvijanović „skinuo“ je 14 lopti od kojih su pet bili udarci sa sedam metara.

U sljedećem 14.kolu Izviđač u Gradskoj športskoj dvorani Ljubuškom dočekuje momčad Goražda.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 13. kolo.
Nevesinje, 03.12.2022. u 20:00 sati.

RK Hercegovina – RK Izviđač Central osiguranje 30:34 (15:15)

Nevesinje, Sportska dvorana „Nevesinjka“, gledatelja 400.
Suci: Mahir Čaušević i Amel Muratović (Maglaj)
Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać).

RK Hercegovina: Ivanović 5, Šarenac 3, Čabrilo, Dragović 3/1, Vujadinović, Vučić, Cvijanović (14 obrana, 5 sedmeraca), Hadrović 1, Zlatić 1, Kovač, Karanović 9, Tomić 7/5, Bešić, Ražnatović 1.
Trener: Amar Čavčić.

RK Izviđač CO: Herceg, Alihodžić, Suljević (15 obrana, 2 sedmerca), Vukšić 3, Odak 3, Primorac, Ljubić 4, Bošković 1/1, Bubalo, Šaravanja, Pavlović 13, Dedić 1, Vujović 3, Pavičić 1, Bebek 4.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Hercegovina 12 minuta, Izviđač 8 minuta.
Sedmerci: Hercegovina 8/6, Izviđač 9/4.

Izvor:izvidjac.com