Odermattu veleslalom u Val d’Isereu

Švicarac Marco Odermatt pobijedio je u subotu na veleslalomu Svjetskog kupa u francuskom Val D’Isereu, piše hrt.hr.

Osvajač velikog kristalnog globusa još jednom je dominirao, pobijedivši s ogromnih 1.40 sekundi ispred Austrijanca Manuela Fellera, dok je trećeplasirani Slovenac Žan Kranjec zaostao 2.05 sekundi.Nakon što je prvu utrku dobio za 45 stotinki, Odermatt je bio najbrži i u drugoj, te je 25-godišnji Švicarac potvrdio trenutnu dominaciju jer je na svih šest utrka ove sezone, u kojima je nastupio, bio na postolju.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić nije završio prvu vožnju. Zubčić je startao kao trinaesti i već na samom početku je napravio veliku pogrešku. Suočen s ogromnim zaostatkom, riskirao je u ostatku staze i izletio, te ostao bez plasmana.

Zagrepčanin je i prošle godine izletio u ovom poznatom francuskom zimovalištu, ali u drugoj vožnji nakon što je u prvoj bio treći

U poretku veleslaloma Odermatt vodi s maksimalnih 200 bodova ispred Kranjeca (140), a Švicarac vodi i u ukupnom poretku s 520 bodova ispred Norvežanina Kildea (380).

U nedjelju se u Val d’Isereu vozi slalom.