Francuska u finalu, Maroko ide na Hrvatsku

Nogometna reprezentacija Francuske će u nedjelju, 18. prosinca, protiv Argentine braniti naslov svjetskog prvaka osvojen 2018. u Rusiji, nakon što je u večerašnjem polufinalnom dvoboju SP-a u Katru svladala Maroko sa 2-0 (1-0), pred 68.294 gledatelja na stadionu Al Bayt., piše hrt.hr.

Francuzi su do vodstva stigli već u petoj minuti, kad je marokanska obrana uspjela blokirati dva pokušaja Kyliana Mbappea, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Theo Hernandez sa pet metara iskosa s lijeve strane svladao marokonskog vratara Bona.

Iako su Marokanci u nekoliko navrata opasno zaprijetili, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, do pogotka nisu došli.

Pobjedu Francuza i plasman u njihovo četvrto finale na svjetskim prvenstvima potvrdio je u 79. minuti Randal Kolo Muani, tek minutu nakon što je ušao u igru, kad je odbijenu loptu nakon udarca Mbappea neometan poslao u mrežu s tri metra.

Najugodnijem iznenađenju Svjetskog prvenstva u Katru, reprezentaciji Maroka, ostaje borba protiv Hrvatske za brončano odličje.

Taj je dvoboj na rasporedu u subotu, 17. prosinca, s početkom u 16 sati po srednjoeuropskom vremenu, a bit će odigran na stadioni Khalifa International, na kojem su “Vatreni” u grupnoj fazi svladali Kanadu sa 4-1.

Finalni obračun Argentine i Francuske na rasporedu je u nedjelju, 18. prosinca, na stadionu Lusail Iconic, također s početkom u 16 sati.

90’+6 Gotovo je. Francuska je u finalu, branit će naslov protiv Argentine. Maroko će u borbu za broncu protiv Hrvatske u subotu od 16 sati

90’+4 Kakva ogromna prilika za Maroko. Kunde je spasio Francusku. Spriječio je siguran pogodak s dvije sjajne reakcije

90′ Igra se šest minuta sudačke nadoknade. Tuga kod Marokanaca, svjesni su da neće igrati u finalu

80′ ⚽ GOOOOL za Francusku. Kolo Muani postiže pogodak tek minutu nakon što je ušao. Mbappe je prošao praktično trojicu, nakon kombinacije s Thuramom, te potom pucao. Odbila se lopta, a onda ju je iz blizine Muani pospremio u mrežu

71′ Slobodan udarac je izveo Griezmann, odlično je skočio Marcus Thuram, ali glavom puca pored gola

67′ Izlaze Boufal i En Nesyri, a ulaze Aboukhlal i Hamdallah

65′ Izlazi Giroud, a ulazi Thuram

55′ Azzedine Ounahi je dodao, a Achraf Hakimi pokušao zabiti, no na kraju ništa od toga. Ipak, opet je vladala ogromna gužva pred golom Llorisa. Marokanci su odlučni doći do izjednačenja

54′ Maroko se ne predaje. Štoviše sve više stišću i traže izjednačenje. Velika gužva pred golom Llorisa, no ne uspijevaju doći do pogotka.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Izašao je Mazraoui, a ušao Attiat-Allah

45’+3 Završilo je prvo poluvrijeme. Marokanci su posljednjih desetak minuta dominirali, ali nisu došli do izjednačenja

45′ Igra se tri minute sudačke nadoknade

44′ Velika prilika za Maroko i to kakva. Nakon kornera je El Yamiq pucao škaricama iz teške situacije, a Francuze spašava vratnica!

40′ Griezmann ubacuje, Varane skače na prvoj vratnici, ali loptu glavom šalje pored gola

39′ Francuska je bolja, dominira na terenu

27′ 🟨 Boufal dobiva žuti karton zbog prekršaja na Theu Hernandezu, no situacija je vrlo zanimljiva. Čudno kako se VAR nije javio, činilo se zapravo da se radilo o kaznenom udarcu za Marokance. Pogledajte video

21′ Veliki udarac za Maroko. Teren zbog ozljede napušta Saiss, a ušao je Amallah

17′ Velika sreća za Maroko. Nakon niza grešaka marokanske obrane, Giroud se sjurio s lijeva, snažno opalio, ali Bounoua spašava vratnica

10′ Velika prilika za Maroko. Sjajano je iz daljine pucao Ounahi, no Lloris vadi loptu iz donjeg lijevog kuta te nema izjednačenja

5′ GOOOOOL ⚽ Francuska vodi. Ubacio je Griezmann, potom je nakon gužve pucao Mbappe. Uslijedio je odbijanac te je lopta došla do Thea Hernandeza koji zabija za 1:0. Rano vodstvo, kao naručeno za Francuze

1′ Počela je utakmica na Al Baytu u Al Khoru