Hrvatska na poluvremenu vodi protiv Danske

Hrvatski rukometaši od 20.30 utakmicom sa svjetskim prvakom Danskom u Malmo Areni otvaraju drugu fazu Svjetskog prvenstva.

Tijek utakmice:

Danska – Hrvatska 15:16

30′ Cindrić je zabio za 16:14, a u posljednjem napadu Šunjić brani pokušaj s krila, no suci su pokazali na sedmerac, a tamo je precizan Hansen. Sa 16:15 za Hrvatsku se odlazi na odmor

28′ Karačić pogađa za 15:13, no odmah uzvraćaju Danci s krila. Ne dopuštaju nam da se ponovno odvojimo

27′ Landin brani prvi udarac, no lopta u drugom napadu dolazi do Glavaša koji pogađa s krila

25′ Gidsel pogađa iz kontre nakon lošeg napada Hrvatske

23′ Hansen je siguran sa sedam metara

20′ Smanjuju Danci na -3, no odmah uzvraćamo s krila preko Jelinića

19′ Glavaš iz sedmerca za +4!

17′ Pucao je Šarac, obranio je Landin, no tu je ponovno Šipić za 10:8! A evo ga i za 11:8, četvrti njegov gol na utakmici. Hrvatska igra i s igračem više

16′ Glavaš iz sedmerca!

13′ Šipić zabio na asistenciju Cindrića, no odmah uzvraća Gidsel. Opet u sljedećem napadu, lijepo se okrenuo Šipić te pospremio loptu u mrežu za 8:7

12′ Hrvatska je u ovim trenucima s dva igrača manje, nakon Muse, isključen je i Duvnjak

10′ Šarac je zabio za 6:4, a zatim Danci koriste igrača više te zabijaju s krila preko Johana Hansena

8′ Cindrić lijepo pogađa za 5:4!

7′ Glavaš je pogodio iz sedmerca, onda Pytlick zabija treći gol Danske na utakmici, a nakon toga Landin Jacobsen izjednačuje nakon izrađene akcije s krila

5′ Hansen je pogodio za 2:2, no brzo uzvraća Cindrić u kontri. Njegov treći gol na utakmici

3′ Evo i drugog gola Cindrića za 2:1

1′ Danci s crte zabijaju prvi gol na utakmici. Strijelac je Pytlick, no uzvratio je u sljedećem napadu Cindrić

Počela je utakmica!

Bit će to ključan dvoboj za izabranike Hrvoja Horvata, koji su se porazom od Egipta u prvom krugu doveli u situaciju da moraju pobijediti u sva tri susreta druge faze, a čak ni tad ne bi bili sto posto sigurni za plasman u četvrtfinale.

Danci su prvi krug zaključili s tri pobjede. Protiv Belgije plus 15 (43:28), Bahreina također 15 razlike (36:21) i Tunisa 13 pogodaka prednosti (34:21). Ukupno su zabili 113 pogodaka, a primili samo 70. Usporedbe radi, Hrvatska je u tri susreta postigla 98, a primila 77 pogodaka.