Pobjede Sunsa i Celticsa

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je s 25 koševa bio najbolji strijelac Detroit Pistonsa koji su u susretu NBA lige igranom u Parizu u četvrtak izgubili od Chicago Bullsa sa 108-126, piše hrt.hr.

Bogdanović je za 34:53 minuta provedenih u igri imao šut za dva 6-10, za tricu je gađao 3-9, a slobodna bacanja 4-6. Usto je dodao i pet skokova te tri asistencije.

Bullsi su kontrolirali utakmicu od početka do kraja te potvrdili kako su trenutačno kvalitetniji sastav od Pistonsa, a do nove pobjede predvodili su ih Zach laVine s 30 i DeMar DeRozan s 26 poena.

Detroit je posljednja momčad Istočne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 12-36, dok je Chicago na 10. mjestu Istoka s 21-24.

Jayson Tatum imao je rekordnih 34 poena i 19 skokova kako bi pomogao Boston Celticsima da svladaju gostujuće prvake Golden State Warriorse sa 121-118 u produžecima u četvrtak navečer u susretu momčadi koje su se susrele u prošlogodišnjem NBA finalu.

Al Horford dodao je 20 koševa i 10 skokova za Boston, koji je bio bolji od Golden Statea 15-12 u produžetku i tako produžio svoj pobjednički niz na osam utakmica. Marcus Smart (18), Jaylen Brown (16), Robert Williams (14) i Malcolm Brogdon (14) također su za Boston postigli dvoznamenkast broj golova, a Williams je dodao 11 skokova.

Steph Curry je imao 29 poena i sedam asistencija za Golden State, koji je osvojio prošlogodišnji naslov pobijedivši Boston u šest utakmica. Klay Thompson i Jordan Poole ubacili su svaki po 24 poena, a Andrew Wiggins zabio je 20 za Warriorse, koji su imali i raspoloženog Draymonda Greena s 11 poena, 13 skokova i devet asistencija.

Brown se vratio u akciju nakon što je propustio posljednje tri utakmice Bostona zbog bolova u preponama i pogodio je tricu koja je izjednačila na 106-106 uz 18.1 sekundu do kraja regularnog dijela. Utakmica je otišla u produžetak nakon što je Curry promašio tricu s 1.1 sekundom na satu, a nakon timeouta, Brownov pokušaj za tri poena uz sirenu nije bio precizan.

Phoenix Sunsi su sa 117-112 svladali Brooklyn Netse, a Dario Šarić je imao 7 koševa i 4 skoka kod gostiju. Mikal Bridges upisao je 28 koševa i devet asistencija, a Deandre Ayton s 24 koša i 14 skokova za pobjedu Phoenixa na gostovanju kod Brooklyna.

Cameron Johnson dao je 19 koševa u samo 22 minute, Damion Lee dodao je 16 koševa, a pričuva Saben Lee imao je 15 u sezoni, dok je Phoenix pobijedio tek treći puta u posljednjih 15 utakmica.

Kyrie Irving iz Brooklyna zabio je 21 od svojih 30 koševa u četvrtoj četvrtini, a također je imao sedam skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte, ali nije mogao spriječiti Netse da ubilježe svoj najgori rezultat u sezoni jer us u nizu od četiri uzastopna poraza. Nic Claxton imao je 20 poena i 11 skokova, Joe Harris i Seth Curry zabili su po 16 poena, a Cam Thomas 15.