Anđelo Kvesić pobjednik turnira Grand Prix Croatia u Samoboru

Riječ je o 31. izdanju prestižnog turnira, koji je uz tradicionalni fašnik i također sada već dugu tradiciju postao jedan od najvećih događaja tijekom godine u tom gradu nadomak Zagreba, piše hrt.hr.

Kvesić je unatoč visokoj temperaturi imao šest zapaženih mečeva, od kojih nijedan nije izgubio.

Kroz prve tri kvalifikacijske borbe ostvario je plasman među četiri najbolja, što je još uspjelo našim reprezentativcima Enesu Gariboviću i Jakovu Bunjevcu, te Srbinu Ljubiši Mariću.

U finalu u kojem su se borili “svatko sa svakim” Anđelo je ostvario jednu pobjedu i dva remisa što je bilo dovoljno za ukupni trijumf.

Bez bodova završili su nastupi protiv Garibovića i Marića, a Jakova Bunjevca svladao je s 3-1.

– Izvrstan ulazak u godinu s puno zahtjevnih natjecanja, istaknuo je aktualni europski prvak u teškoj kategoriji i brončani s posljednjeg SP-a u Dubaiju.

Drugo mjesto osvojio je Enes Garibović. Imao je pobjedu, remis i poraz, baš kao i Ljubiša Marić, ali je do srebra stigao zahvaljujući boljoj bodovnoj razlici (5-3) naspram srpskog natjecatelja (3-4).

Marić je naime svladao Garibovića (3-3) na senshu ili prvi početni bod, ali je Garibović ostvario pobjedu nad Bunjevcem 2-0.

Jakov Bunjevac je na kraju četvrti unatoč početnom uspjehu u finalnim borbama protiv Marića 1-0.

Na trodnevnom turniru u katama i borbama u raznim dobnim kategorijama nastupa ukupno 1733 karatista iz 24 zemlje.