Bivši igrači Dinama reagirali na priopćenje veterana

Dio Dinamovih bivših igrača poslali su priopćenje kao reakciju na pismo koje je jutros objavljeno u svrhu podrške potpisnicima za sazivanje izvanredne Skupštine kluba u ime veterana zagrebačkog kluba, piše hrt.hr.

Među potpisnicima bili su brojni bivši igrači, a sada se dio njih oglasio novim priopćenjem u kojem tvrde da su šokirani da su se njihova imena tamo našla:

– Poštovani, neugodno smo iznenađeni, pomalo i šokirani današnjim priopćenjem Veterana GNK Dinamo, kao i činjenicom da se naša imena nalaze među onima koji su javnim putem dali “podršku potpisnicima zahtjeva za sazivanjem izvanredne sjednice Skupštine Dinama”. Nitko od nas nije se niti u jednom trenutku odlučio za davanje podrške jednoj strani, niti nas zanimaju klupske bitke, borbe za prevlast za voljenom nam klubu.

Mi bivši igrači Dinama kojima je Dinamo iskreno u srcu ne želimo biti svrstavani u nekakve frakcije niti da se naše ime koristi za bilo kakve propagande. I baš zbog toga priopćenje u ime Veterana GNK Dinamo najoštrije osuđujemo i demantiramo, niti želimo da se naša imena više spominju u takvom kontekstu. Mi najiskrenije volimo ovaj klub, nekad kao igrači, danas kao vatreni navijači Dinama.

Nitko od nas danas nema nikakve koristi od Dinama niti bismo je željeli imati, već samo želimo da Dinamo i dalje bude uspješan klub koji će iza sebe imati cijelu vojsku vjernih navijača. I da današnji igrači uživaju u podršci kakvu smo mi imali, kako bi i oni Dinamo nosili do velikih pobjeda i trofeja. Mi ne želimo da Dinamo ikome služi za privatne svrhe ili ovakve obračune, mi smo iskreni dinamovci i nama je ovaj klub iznad svega, stoji u priopćenju uz potpise Jerka LekeIvana KelaveHrvoja ŠtrokaJasmina AgićaDomagoja AbramovićaBranka StruparaMarija Jozića i Ettoa.

Podsjetimo, u prvotnom priopćenju “Veterani GNK Dinamo uputili su otvoreno pismo podrške potpisnicima zahtjeva za sazivanje izvanredne sjednice Skupštine.”

U priopćenju, koje prenosimo u cijelosti, je stajalo:

Otvoreno pismo Veterana GNK Dinamo Zagreb

Podrška potpisnicima zahtjeva za sazivanjem izvanredne sjednice Skupštine

Poštovani predstavnici medija i poštovana Dinamova obitelji,

Svi smo svjedoci aktualnog trenutka u kojem se klub nalazi. Neki smo više, a neki manje upućeni u samu srž događanja unutar našeg voljenog kluba. Mnogi od vas teško mogu razabrati bit unutar mora informacija koje se pojavljuju u medijskom prostoru.

Svjesni toga, mi bivši nogometaši Dinama, osjećamo moralnu odgovornost istupiti javno i reći naš stav. Na to nas prije svega obvezuje bezgranična ljubav prema plavom dresu. Isto tako, smatramo da imamo puno pravo podići svoj glas. To pravo nam daje preko 2500 nastupa u Dinamovom dresu, 2500 suza i znoja kojima smo topili taj, nama i vama sveti dres.

Veterani Dinama godišnje sudjeluju u preko 25 humanitarnih akcija i revijalnih utakmica s našim prijateljima u cijeloj Hrvatskoj. Kroz tu prizmu smo htjeli u najboljem svijetlu predstavljati naš klub i nakon naših profesionalnih karijera. No u svemu tome nismo mogli pobjeći od vjerojatno najčešćeg pitanja u Hrvatskoj u posljednje vrijeme: Što se događa u Dinamu?

Kako ne bismo dalje potiho razgovarali o toj temi, vrijeme je da poručimo ono što nam na srcu leži i uputimo poruku onima koji su nam svojim podcjenjivanjem i omalovažavanjem pokazali svoje kapacitete i „dobronamjernost“ .

Svi vi koji proteklih mjesec dana javno narušavate vrijednosti i vrednote kluba, koji stavljate svoj ego i svoje interese ispred interesa kluba, ovim putem javno kažemo da nećete dobiti našu podršku! Poštivanjem i znanjem povijesti kluba možemo krojiti lijepu i svjetlu budućnost, ali nikako narušavajući status i ugled našeg Dinama na ovakav način.

Svi oni koji nemaju respekt i poštivanje prema protivniku nemaju što raditi u sportu, a ako nadodamo još k tome da nemaju pobjednički mentalitet, igraju “prljavo”, drže “figu u džepu” nemaju ni kaj raditi u našem Dinamu.

Mi, veterani Dinama, želimo isto tako ukazati da se utakmice uvijek trebaju igrati fer i korektno i da nikada nećemo tražiti podršku ljudi i strana kojima nije mjesto u sportu! Borba unutar vlastite momčadi nikad nije urodila rezultatom, a pogotovo ne ako se igra nedopuštenim udarcima ispod pojasa i prijetnjama. Gospodo, takva su vremena prošla prije više od trideset godina! Povijest će vam suditi kao onima koji su neke od nas svrstali u zločince raznim kaznenim prijavama. Napadate zaposlenike kluba, prijetite, ucjenjujete, a sve zbog jednog čovjeka koji više nije poželjan među suradnicima. Budite sigurni, nijedan PR vam neće oprati tu ljagu jer Dinamo je nastao i opstao na zajedništvu. Jedino tako ovaj klub može biti veliki kao što on uistinu to jeste.

Vidimo također da se „stadion“ koristi kao vaš smokvin list. I o tome ćemo vam nešto reći. “Sutra” kada će biti izgrađen stadion, jedan od ulaza, jedna od tribina ili jedna od loža će sigurno nositi ime jednog od nas bivših igrača, legendi kluba, kroz koji će koračati pravi i istinski navijači Dinama. Taj stadion će biti otvoren za sve ljude, a ne samo ekskluzivna zabava za nekoliko ljudi koji si utvaraju da će stadion nositi njihova imena.

I zato ovaj apel upućujemo gradonačelniku, svim medijima, predsjedniku kluba, ljudima u i oko kluba, da zaustave narušavanje imidža i ugleda imena Dinamo. Prestanite igrati “prljave” igre, jer uz takvo spominjanje Dinama, vrijeđate i osuđujete i nas koji cijeli život živimo, igramo za Dinamo i promičemo njegove vrednote.

Ne smijemo i ne želimo zaboraviti naše dečke koji danas nose sveti dres. Vi ste danas u našim cipelama i znajte da ćemo uvijek biti uz vas i pružati vam podršku. Povedite nas na čelu s kapetanom Ademijem, u nove golove, slavlja i titule. Mi smo uz vas!

Na kraju, svi vi koji ste se prepoznali u ovom apelu, molimo vas da ne iskazujete mržnju prema našem klubu, da ne izazivate sukobe, da se ne opravdavate javno nego stanite ispred ogledala i zapitajte se “da li stvarno to želim Dinamu?“

Poštujte naša prava, statut i u konačnici demokratsku volju većine jer Dinamo je iznad svih nas!”

Potpisnici otvorenog pisma:

1.Rudolf Belin – Rudač

2. Drago Vabec – Ofić

3. Marko Mlinarić – Mlinka

4. Stjepan Deverić – Štef

5. Željko Hohnjec

6. Mario Bonić

7. Joža Čačković – legendarni fizio

8. Jozo Bogdanović

9. Davor Matić

10. Edo Mujčin

11. Goran Jurić

12. Nermin Šabić

13. Branko Strupar

14. Dalibor Poldrugač

15. Jerko Leko

16. Ivica Antolić

17. Jasmin Agić

18. Mario Jozić

19. Enes Mešanović

20. Hrvoje Štrok

21. Vladimir Vasilj

22. Veldin Karić

23. Mario Lučić

24. Siniša Sesar

25. Goran Ljubojević

26. Etto

27. Domagoj Abramović

28. Ivan Kelava

e-hercegovina.com

O čemu se priča na BiH i Croatia subredditima

O čemu se priča na Balkanskim subredditima?