Remijem s Monacom prekinut pobjednički niz Tudorovog Marseillea

U derbiju 19. kola Francuske lige na Velodromeu su treći Marseille i četvrti Monaco remizirali 1-1, piše hrt.hr.

Tudorov Marseille se na domaćem terenu našao u zaostatku u 17. minuti nakon autogola Jordana Veretouta, no nedugo nakon početka drugog poluvremena, u 47. minuti, Čileanac Alexis Sanchez postiže izjednačujući pogodak.

Marseille je protiv Monaca imao priliku doći do devete uzastopne pobjede u prvenstvu i kupu te time srušiti klupski rekord. Naime, osam pobjeda u nizu dogodilo se dvaput u klupskoj povijesti, a evo ni Tudor nije uspio nadmašiti tu brojku.

Razlog je iznimno neuvjerljiva predstava njegovih igrača u prvom poluvremenu, možda i najgorih 45 minuta ove sezone. No u drugom dijelu su se trgnuli i izjednačili, a u 73. minuti Balerdijev udarac glavom, koji je mogao donijeti rekordnu pobjedu, odsjeo je na gredi.

Na vrhu PSG ima manje od 47 bodova, Lens je na 45, a slijede Marseille sa 43, Monaco sa 38 i Rennes sa 37.

Inače, Marseille je potvrdio da je dogovorio pojačanje iz Angersa Azzedine Ounahija. Pozornost na sebe Ounahi je skrenuo u dresu marokanske reprezentacije na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Katru, gdje je Maroko stigao do polufinala.

1. PSG 19 15 2 2 48:14 47

2. Lens 20 13 6 1 33:14 45

3. Marseille 20 13 4 3 40:17 43

4. Monaco 20 11 5 4 43:27 38

5. Rennes 20 11 4 5 37:22 37

6. Lorient 20 10 5 5 33:30 35

7. Lille 19 10 4 5 35:25 34

8. Clermont 19 8 4 7 24:27 28