Solidni Zubac teško s Giannisom, James blizu rekorda

Hrvatski košarkaši Ivica Zubac ostvario je novi “double-double” u porazu njegovih LA Clippersa 106:105 od Milwaukee Bucksa, no teško se nosio s najvećom zvijezdom Bucksa Giannisom Antetokounmpom.

Hrvatski reprezentativni centar postigao je 12 koševa (šut za dva 4-7, slobodna bacanja 4-5), uz 13 skokova te po jednu asistenciju i blokadu za 29:14 minuta provedenih u igri.

Zubac je tijekom susreta imao velikih problema s osobnim pogreškama jer je morao čuvati iznimno raspoloženog Giannisa Antetokounmpa te je ispao iz utakmice zbog šestog prekršaja 1:47 minta prije kraja kod vodstva Clippersa 105:104. Antetokounmpo je nakon tog prekršaja pogodio oba slobodna bacanja i doveo svoju momčadu u prednost, a do kraja susreta više niti jedan sastav nije uspio poentirati.

Clippersi su sredinom treće četvrtine imali 21 poen prednosti (76:55), no tada se “probudio” Antetokounmpo koji je 28 od svojih ukupno 54 koševa postigao u posljednjih 20 minuta utakmice za veliki preokret.

Uz 54 koša, Antetokoumnpo je sakupio i 19 skokova, dok je Khris Middleton dodao 16 za Buckse. Kod Clippersa najefikasniji je bio igrač s klupe Norman Powell sa 26 pogodaka, Kawhi Leonard je dodao 17 uz 11 skokova, ali i katastrofalan šut iz igre od 7-26, a promašio je i dva šuta za vodstvo i eventutalnu pobjedu u posljednjih 20 sekundi dvoboja.

La Lakersi su u napetom dvoboju kod Indiana Pacersa slavili sa 112:111. LeBron James zabio je 26 za pobjednike i sada mu samo 63 poena nedostaju da prestigne Kareema Abdula Jabbara i postane neprikosnoveno najbolji strijelac u povijesti NBA lige.

Pacersi su nakon tri četvrtine vodili sa 96:84, no košem Anthonyja Davisa pola minute prije kraja Lakersi su poveli sa 112:111, da bi posljednju priliku za pobjedu domaćih propustio Buddy Hield promašajem šut za dva iz kuta. Davis je bio najbolji kod Lakersa sa 31 poenom i 14 skokova, LeBron James je dodao 26 uz po sedam skokova i asistencija, dok su najbolji kod Pacersa bili Tyrese Haliburton s 26 ubačaja i 12 asistencija te Myles Turner s 20 poena i 13 skokova.

Vodeći sastav Zapadne konferencije Denver Nuggetsi na svom su terenu svladali prvake Golden State Warriorse sa 134:117 ponajprije odličnom trećom četvrtinom u kojoj su izgradili prednost dobivši ju sa 35-22. Novu sjajnu partiju odigrao je aktualni dvostruki MVP lige Nikola Jokić s 22 koša, 16 asistencija i 14 skokova, dok je prvi strijelac Nuggetsa bio Jamal Murray s 33 ubačaja. Kod Warriorsa, koji su igrali bez Klaya Thompsona i Draymonda Greena, najefikasniji su bili Stephen Curry s 28 i Jordan Poole s 22 pogotka.

Dallas Mavericksi ostvarili su važnu pobjedu u borbi za doigravanje protiv New Orleans Pelicansa svladavši ih na svm parketu sa 111:106, ali mogla bi ih zabrinuti ozljeda Luke Dončića. Odlični Slovenac je morao napustiti utakmicu sredinom treće četvrtine zbog ozljede desne pete koju je zadobio prilikom nezgodnog doskoka i za sada je nepoznato o koliko teškoj se ozljedi radi. A koliko je Dončić važan za Mavse vidjelo se i u ostatku utakmice, on je do svog preranog izlaska postigao 31 koš, a Mavsi su vodili sa 84:57, kada je Dončić napustio utakmicu Pelicansi su umalo napravili veliki preokret iako su pije ovog susreta imali niz od devet uzastopnih poraza, a taj niz je sada produžen na 10. Pelicanse na kraju nije spasilo niti 26 koševa, devet skokova i sedam asistencija Brandona Ingrama.

Rezultati NBA lige:

Milwaukee – LA Clippers 106-105

(Ivica Zubac je za LA Clipperse igrao 29:14 minuta i postigao 12 koševa (šut za dva 4-7, slobodna bacanja 4-5) uz 13 skokova i po 1 asistenciju i blokadu)

Indiana – LA Lakers 111-112

Cleveland – Memphis 128-113

New York – Miami 106-104

Chicago – Charlotte 114-98

Dallas – New Orleans 111-106

Denver – Golden State 134-117