Tudorov Marseille smanjio zaostatak za PSG-om

Marseille je u 23. kolu francuskog prvenstva slavio na gostovanju u Clermontu s 2:0 te je smanjio zaostatak za vodećim PSG-om, koji je ranije danas poražen od Monaca, na pet bodova, piše hrt.hr.

Strijelac oba pogotka za goste i njihovu 15. prvenstvenu pobjedu sezone bio je čileanski napadač Alexis Sanchez (44-11m, 81′).

Domaći sastav prvi je zatresao mrežu, Kyei je zabio u 23. minuti, no taj gol je poništen zbog zaleđa. Šest minuta kasnije vratar Marseillea udario je Wietesku i nogometaši Clermonta tražili su kazneni udarac. Sudac je ostao nijem.

Ruddy Buquet nije ostao nijem u 43. minuti, odnosno isprva jest, ali nakon pregleda snimke odlučio je ipak dosuditi penal za goste zbog Chamovog igranja rukom, a Sanchez je bio hladnokrvan i prizemnim udarcem svladao vratara Diawa. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Maurer je imao dobru priliku za Clermont, no obranio je svoju mrežu vratar Pau Lopez.

Blizu drugog gola bio je Olympique dva puta u drugom poluvremenu. Prvo u 49. minuti, kad je Issa Kabore zatresao prečku, a onda i u 60. – Kabore je na lijevoj strani pronašao Veretouta, veznjak Marseilla pucao je desnom nogom, no Diaw paradom brani. Priliku za domaćina imao je u 75. minuti Bela, ali njegov udarac je blokirao Bailly, a šest minuta kasnije Sanchez  je potvrdio pobjedu gostiju. Njegov prvi udarac glavom Diaw je obranio, ali lopta se odbila od grede i opet došla Sanchezu, koji je iz drugog pokušaja, ponovno glavom, šalje u mrežu.

Zanimljivo, od ožujka 2017. godine niti jedan klub Alexisa Sancheza nije izgubio utakmicu kad je čileanski napadač zabio gol.

Početak utakmice Clermont – Marseille kasnio je 50 minuta jer je pred stadionom bačen suzavac, a vjetar ga je unio na teren i tribine.

U nedjelju se igra ostatak utakmica ovog kola, a sastaju se Toulouse – Rennes, Angers – Auxerre, Lille – Strasbourg, Montpellier – Brest, Reims – Troyes, Nantes – Lorient i Lyon – Lens.