City rutinski uoči derbija s Arsenalom, rekord Guardiole

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Aston Villu sa 3-1 smanjivši uoči velikog derbija s vodećim Arsenalom u srijedu zaostatak za “Topnicima” na tri boda, no oni imaju utakmicu manje, piše hrt.hr.

Aktualni engleski prvak je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodri (4), Ilkay Gundogan (39) i Riyad Mahrez (45+1-11m).

U nastavku susreta Villa je tek ublažila poraz golom Olliea Watkinsa u 61. minuti.

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku. Iza njega je Jurgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na “otoku” imao 160 pobjeda, Jose Mourinho je imao 158 pobjeda, Alex Ferguson 152, a Arsene Wenger 146.

U nedjelju je slavio i Cityjev gradski suparnik, United koji je na gostovanju pobijedio Leeds United sa 2-0, a oba gola “Crveni vragovi” su zabili u posljednjih 10 minuta susreta.

REZULTATI:

Leeds United – Manchester Un. 0-2 (Rashford 80, Garnacho 85)

Manchester C.- Aston Villa 3-1 (Rodri 4, Gundogan 39, Mahrez 45+1-11m / Watkins 61)

Subota:

West Ham United – Chelsea 1-1 (Emerson 28 / Joao Felix 16)

Arsenal – Brentford 1-1 (Trossard 67, Toney 75)

Crystal Palace – Brighton 1-1 (Tomkins 70 / March 63)

Fulham – Nottingham Forest 2-0 (Willian 17, Solomon 88)

Leicester City – Tottenham 4-1 (Mendy 23, Maddison 25, Iheanacho 45+4, Barnes 82 / Bentancur 14)

Southampton – Wolverhampton 1-2 (Alcaraz 24 / Bednarek 72-ag, Joao Gomes 87)

Bournemouth – Newcastle United 1-1 (Senesi 30 / Almiron 45+2)