Minimalna pobjeda Juventusa nad Fiorentinom, Brekalo na klupi

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Fiorentinu sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Adrien Rabiot u 36. minuti, piše hrt.hr.

Torinska “Stara dama” je u 59. minuti zabila i drugi pogodak, no gol Dušana Vlahovića je poništen nakon pregleda video snimke zbog zaleđa. Istu sudbinu doživio je i pogodak gostujućeg veznjaka Gaetana Castrovillija u 89. minuti. Gol koji je zabila momčad Fiorentine poništen je zbog zaleđa i to nakon intervencije video pomoćnika. Hrvatski nogomataš Josip Brekalo nije nastupio za “Viole”.

Bila je to druga ligaška pobjeda Juventusova u nizu, nakon tri kola bez slavlja, dok je Fiorentina već pet kola bez pobjede.

U ranije odigranom susretu Monza je gostovanju pobijedila Bolognu sa 1-0. Jedini gol zabio je Giulio Donati u 26. minuti. Nikola Moro je za Bolognu igrao od 77. minute.

Monza je ovom pobjedom produžila niz bez ligaškog poraza na sedam kola skočivši na deveto mjesto na ljestvici sa 29 bodova, koliko ima i Bologna desetoj poziciji.