Fantastični Dinamo pregazio Hajduk na Maksimiru

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pred 14.000 gledatelja u susretu 23. kola SuperSport HNL-a pobijedio Hajduk sa 4-0 pobjegavši najbližem pratitelju na čak 11 bodova prednosti, piše hrt.hr.

Bio je to treći prvenstveni ogled ove dvije momčadi u aktualnoj sezoni. Prvi je završio 4-1 pobjedom Dinama u Zagrebu, a drugi u Splitu rezultatom 1-1. Ovoga puta “Modri” su slavili sa 4-0 ostvarivši najuvjerljiviju pobjedu u derbiju od kolovoza 2016. kada su također slavili sa 4-0. Strijelci su bili Arijan Ademi (8), Martin Baturina (10) i Luka Ivanušec (38, 64).

Hrvatski prvak je fantastično otvorio susret i već nakon deset minuta igre je vodio sa 2-0. “Modri” su poveli u osmoj minuti pogotkom kapetana Arijana Ademija. Dino Perić je ubacio u kazneni prostor do Ademija koji je primio loptu pored Ferra i Gerga Lovrencsicsa, okrenuo se, te sa pet, šest metara pogodio za vodstvo.

Samo tri minute kasnije Martin Baturina je povećao prednost. Ademi je gurnuo do Baturine koji je odmah pucao, lopta je dodirnula Marka Capana i preko Karla Sentića završila u mreži.

Šokirani gosti su prvi put zaprijetili u 12. minuti, pucao je Agustin Anello, ali je to bio lagani plijen za Livakovića. Bilo je to jedino uzbuđenje pred domaćim vratima u prvih 45 minuta.

Dinamo nije posustajao i u 38. minuti Luka Ivanušec je treći put zatresao gol splitskog sastava. Bila je to sjajna kontra domaćina. Baturina je odličnom loptom na drugoj strani pronašao Ivanušeca koji je krasno od stative pogodio za 3-0.

Hajdukov trener Ivan Leko je u poluvremenu napravio tri zamjene, u svlačionici su ostali Marko LivajaGergõ Lovrencsics i Marko Capan, a ušli su Jan MlakarDino Mikanović Lukas Grgić. Podsjetimo, Livaja, najbolji igrač Hajduka bio je upitan uoči utakmice zbog viroze. Međutim, u igri gostiju ništa se bitnije nije promijenilo. Dinamo je i dalje dominirao i u 63. minuti vidjeli smo četvrti pogodak, a ponovo je strijelac bio Ivanušec.

Dinamo je brzo izveo aut, a Petković sjajnim dodavanjem pronašao Ivanušeca na lijevoj strani. Dinamov krilni igrač je primirio loptu i pogodio u rašlje za 4-0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici gosti su imali u 72. minuti, nakon Krovinovićevog prodora pucao je Marco Fossati, ali je Livaković odlično reagirao. U posljednjim trenucima zaprijetio je i Mlakar, ali je Livaković je obranio i taj udarac.

Dodajmo kako je za Hajduk od prve minute sa 16 godina i dva dana zaigrao Luka Vušković izjednačivši rekord Marka Dabre, do sada najmlađeg debitanta u HNL-u. Dabro je još 2013. godine, također sa 16 godina i dva dana, zaigrao za Cibaliju u prvenstvenoj utakmici.

Dinamo se ovom pobjedom udaljio Hajduku na velikih 11 bodova, a hrvatski prvak ima i susret manje. “Modri” vode na ljestvici sa 55 bodova, Hajduk ima 44, a treći je Osijek sa 35 bodova.

Ivanušec 38′ 63′

DINAMO: Livaković – Ristovski, J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić, Špikić, Baturina, Ademi, Ivanušec – Petković

HAJDUK: Sentić – Vušković, Ferro, Melnjak – Lovrencsics, Fossati, Capan, Anello – Krovinović, Pukštas – Livaja

90+2′ KRAJ UTAKMICE

90′ Dvije minute nadoknade.

84′ Ristovski šalje oštru loptu u peterac Drmiću, ali Sentić je prvi do lopte.

72′ Prva prilika za Hajduk, Fossati je pucao, ali sjajna obrana Livakovića

68′ Drmić, Menalo i mladi Rukavina ulaze, a izlaze Špikić, Ivanušec i Petković. Kod Hajduka je izašao Anello, a ušao Benrahou

63′ GOOOOOOOOL! Novi gol Ivanušeca, opet potpuno sam na lijevoj strani raspalio je u bližu stranu vratara Sentića, bio je to neobranjiv udarac. Velikih 4:0 za Dinamo na Maksimiru.

55′ Prilika za Dinamo! Ristovski je poslao dobar centaršut u peterac Splićana, tamo Špikić dolazi do lopte, ali njegov udarac završava u bloku.

50′ Pada Ljubičić u šesnaestercu Hajduka, srušio ga je Ferro, ali sudac Bel pokazuje kako je sve čisto i kako nema penala za Dinamo. Zanimljiva odluka

46′ Počinje drugo poluvrijeme. Odmah promjene kod gostiju, ulaze Mikanović, Mlakar i Grgić, a izlaze Lovrencsics, Capan i Livaja

45′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

38′ GOOOOOOOOOL! Zabio je Ivanušec za velikih 3:0! Hajduk je izgubio loptu na polovici Dinama, Baturina se sjurio po desnoj strani i sjajno vidio samog Ivanušeca na lijevoj strani, a on se oslobodio na udarac desnom nogom. Bio je to precizan udarac u drugi kut.

28′ Prilika za Dinamo! Petković je danas posebno raspoložen, ostavio je sada sjajno loptu za Ivanušeca, a on puca s 16 metara pored gola.

20′ Hajduk je i dalje u šoku, nakon dva brza gola Dinama, Splićani ne mogu ništa konkretnije napraviti. Domaćin kontrolira posjed

10′ GOOOOOOOOOOL! Dinamo vodi 2:0, kakav šok za Splićane, sada je zabio Baturina. Veliki posao napravio je Petković, koji se oslobodio par čuvara, poslao loptu za Ademija desno, a on iz prve za Baturinu, a mladi veznjak Modrih spretno zabija za veliku prednost.

8′ GOOOOOOL! Vodi Dinamo, zabio je Ademi. Nakon sjajnog dodavanja Perića, Ademi se oslobodio za udarac te iz okreta precizno pogađa pored nemoćnog Sentića.

5′ Prva prilika za Dinamo, Ivanušec je dobio loptu na lijevoj strani, namjestio se za udarac desnom nogom, ali ide to ravno u Sentića

1′ Počela je utakmica, glavni sudac je Dario Bel iz Osijeka