Marija Herceg zabila tri gola za Neretvanke

U okviru 9. kola 2. HNL za žene ŽNK Neretva je u nedjelju gostovala u Sesvetskom Kraljevcu gdje je pobijedila istoimenog domaćina s 2:6 (1:3).

Kapetanica Neretve Marija Herceg ponovno je postigla hattrick.

Domaću mrežu prva je načela Ana Mandić, ranim pogotkom u trećoj minuti susreta. Igrala se 15. minuta kada Marija Herceg postiže pogodak za 0:2, a do kraja poluvremena to je učinila i Lana Rusković u 28′. Sesvetski Kraljevec smanjuje razliku pred odlazak na odmor, kada preko Marije Šuster dolaze do pogotka u 44. minuti susreta.

U drugom dijelu scenarij se ponavlja. Na tri pogotka Neretve, koje redom postižu Herceg u 59. i 76. te Mandić u 81. minuti, domaće igračice postižu posljednji, opet preko Šuster koja poentira u 88. minuti susreta, za konačnih Sesvetski Kraljevec – Neretva 2:6.

ŽNK Neretva je istrčala u sljedećem sastavu: Klobučić (v), Śimić, Musulin, Lovrinčević, Falak (do 75′), Herceg, Krndelj (do 46′), Borovac, Sršen (do 75′), Mandić i Rusković. U rezervi su bile: Kraljić (v), Menalo (od 46′), M. Prkačin (od 75′) i Šiljeg (od 75′).

Trener je bio Ante Markota, piše Metkovic news.