Studirajte na moru! Ove godine Šibenik je IN!

Studirajte na moru! Ove godine Šibenik je IN!

Link na izvornu vijest

Studijski programi usklađeni s potrebama tržišta rada

Najmoderniji prostori za studiranje u Hrvatskoj

Novi studentski dom s pogledom na more

Veleučilište u Šibeniku, jedna od rijetkih visokoobrazovnih ustanova koja je zabilježila rast broja upisanih brucoša u ljetnom roku, raspisalo je natječaj za upis studenata u prvu godinu stručnih prijediplomskih i diplomskih studija u jesenskom roku! S obzirom da je studij Sestrinstva popunjen već u ljetnom roku budući studenti mogu birati između četiri preostala prijediplomska studija koja se trenutno izvode na Veleučilištu – Upravnog studija, Prometa, Turističkog menadžmenta i Poslovne informatike! Pored toga u tijeku su i prijave za upis na dva stručna diplomska studija – Menadžment i Upravni studij.

Visoki standard studiranja

Jedna od najznačajnih karakteristika studijskih programa Veleučilišta je čak 450 sati stručne prakse koje Veleučilište osigurava svakom studentu kroz ugovore s partnerskim organizacijama iz javnog i privatnog sektora. Na taj način studenti osim teorijskih odmah stječu i praktična znanja koja im olakšavaju ulazak na tržište rada uz vrlo često zapošljavanje u našim partnerskim tvrtkama.

Krajem 2020. završena je rekonstrukcija i nadogradnje postojeće zgrade Veleučilišta čime su osigurani najmoderniji prostori za studiranje u Hrvatskoj. Pored novih predavaonica i informatičkih labosa studentima je tako od ove godine na raspolaganju i suvremena knjižnica, čitaonica, chill-out zona te studentski park. Također, na udaljenosti od samo 200 metara od Veleučilišta nalazi se i dnevni studentski restoran (menza).

Novi studentski dom dostupan svima

U Šibeniku je u srpnju ove godine otvoren i najmoderniji studentski dom u Hrvatskoj – Palacin s kapacitetom od 320 kreveta od čega je dio prilagođen i osobama s invaliditetom. Osim vrhunski uređenih soba, korisnici u sklopu doma mogu koristiti studentski restoran, kantinu, čitaonicu, zajedničke prostorije za druženje i zabavu, praonicu, besplatni parking i wifi. Dodatnu atraktivnost domu daje činjenica da dijelom okružen zelenom borovom šumom i udaljen svega stotinjak metar od mora pa se tako korisnicima iz soba pruža nezaboravan pogled na šibenski arhipelag. Dom se nalazi svega 10-ak minuta hoda od zgrade Veleučilišta pa korištenje automobila nije ni potrebno. U vrijeme kada je zbog rasta cijena stanarina i iznajmljivanja turistima praktički nemoguće naći prikladan studentski smještaj treba istaknuti da je mjesečna cijena korištenja studentskog doma između 80 i 110 eura što ga čini jednim od najpristupačnijih u Hrvatskoj.

Šibenik – mediteranski grad po mjeri studenta

Poseban šarm studiranju u najstarijem autohtonom hrvatskom gradu daje opušteni mediteranski stil života. Grad tvrđava i glazbenih festivala nalazi se u neposrednom okruženju dvaju nacionalnih parkova – Krke i Kornata koji, zajedno s toplom mediteranskom klimom i kristalno čistim morem, daju studiranju jednu sasvim novu dimenziju. Studentima su omogućene i brojne izvannastavne aktivnosti pa se tako tijekom cijele godine organiziraju studentske večeri, pub kvizovi, stand up komedije, besplatni termini za nogomet, košarku i odbojku, izleti u prirodu te svima uvijek najzanimljivija – studijska putovanja po Hrvatskoj i inozemstvu.

U vrijeme sveopćeg rasta cijena i rekordne inflacije važno je napomenuti da su troškovi života u Šibeniku idealni za prosječni studentski budžet, a dodatnu priliku za povećanje budžeta predstavlja mogućnost rada preko student servisa u brojnim poduzećima i ustanovama koje se bave turizmom i drugim gospodarskim djelatnostima u Šibensko-kninskoj županiji.

Studiranje i stručna praksa u inozemstvu uz potporu od 720 eura mjesečno

Veleučilište kroz ERASMUS+ i CEEPUS programe omogućuje svojim studentima da dio svog studiranja uz financijsku potporu provedu u inozemstvu na preko 50 međunarodnih visokoobrazovnih ustanova s kojima Veleučilište ima sklopljene ugovore. Osim toga, studentima se kroz ERASMUS+ program omogućava da uz financijsku potporu obave stručnu praksu u inozemstvu u trajanju od najmanje dva, a najviše 12 mjeseci.

Uvjeti za upis

Mogućnost upisa na prijediplomske studije Veleučilišta u Šibeniku imaju kandidati koji su završili četverogodišnju srednju školu u Hrvatskoj i položili državnu maturu. Bez državne mature mogućnost upisa imaju isključivo kandidati koji su završili srednjoškolsko obrazovanje prije školske godine 2009./2010. odnosno kandidati koji su završili srednjoškolsko obrazovanje izvan Republike Hrvatske. Mogućnost upisa na diplomske studije imaju pak kandidati koji su prethodno završili prijediplomski studij. Prijave u jesenskom upisnom roku vrše se putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) do 18. rujna 2023. za prijediplomske studije i do 29. rujna za diplomske studije.

Sve informacije o mogućnostima studiranja, prijavi i upisu na Veleučilište u Šibeniku mogu se dobiti na ovoj poveznici.

Sponzorirani članak!

Objava Studirajte na moru! Ove godine Šibenik je IN! pojavila se prvi puta na Posušje.info.

Rubrika “Drugi pišu” je računalno generirana rubrika u kojoj se automatski povlači vijesti s drugih web stranica putem RSS protokola, te se korisnik koji otvori (klikne) vijest na ovoj rubrici upućuje na vijest s izvorne web-stranice (slično kao na Facebooku). Vijesti i linkovi koji vode na te vijesti su pod kontrolom drugih portala te e-Hercegovina.com nije odgovorna za sadržaj tih istih portala. e-Hercegovina.com nije vlasnik prenesenih vijesti i ne polaže nikakva prava na objavljene vijesti. e-Hercegovina.com poštuje intelektualno vlasništvo i autorska prava drugih, te se obvezuje po prijavi povrede autorskih prava, intelektualnog vlasništva ili druge povrede propisa ukloniti sve sadržaje kojima se krše autorska prava drugih. Primjedbe, prijave kršenja prava ili nešto drugo možete uputiti na email [email protected] te se e-Hercegovina.com obvezuje da u najkraćem mogućem roku odgovori na email i po potrebi reagira.
O čemu se priča na BiH i Croatia subredditima

O čemu se priča na Balkanskim subredditima?