Ovo su tri prirodna napitka, čiji su sastojci ljekoviti za probavu i potiču rad crijeva

Ovo su tri prirodna napitka, čiji su sastojci ljekoviti za probavu i potiču rad crijeva

Link na izvornu vijest

carobni napici
Malo kretanja, teška hrana, ali i stres mogu izazvati čest osjećaj nadutosti i opstipaciju. Ako u svoju dnevnu rutinu uvedete neke od ovih ljekovitih napitaka, potaknut ćete rad provjere i pomoći organizmu da se očisti od toksina koji usporava.
 

Probavne tegobe, kao što su zatvor ili nadutost , mogu pokvariti dan, ali i san. Često svoj organizam opterećujemo teškom hranom ili alkoholom pa je potrebno intervenirati prirodnim sredstvima kako bismo pospješili probavu. Donosimo tri prirodna napitka, čiji su sastojci ljekoviti za probavu i potiču rad crijeva, a njima na prirodan način možete riješiti problem zatvora i nadutosti.

Voda od suhih šljiva

Stari recept, koji se pokazao učinkovit kod zatvora i nadutosti, svakako je  voda od suhih šljiva . Suhe šljive sadrže visoku količinu topivih i netopivih vlakana, više od 3 grama po četvrtini šalice. Kad se topiva vlakna pomiješaju s tekućinom, ona se formira u gelu koji pomaže omekšavanju stolice. Ako jedete samo suhe šljive, preporučuje se dodatno unošenje vode. No od suhih šljiva možete pripremiti i sok, odnosno vodu, koja će potaknuti rad crijeva.

Ovo su tri prirodna napitka, čiji su sastojci ljekoviti za probavu i potiču rad crijeva

Šljive stavite u mali lonac i prelijte vodom pa kuhajte na niskoj temperaturi dok se voda ne zgusne i postane poput sirupa. Ohladite je na sobnu temperaturu, a potom konzumirajte. Za brzo namakanje, prvo proključalu vodu preko suhih šljiva na 10 minuta pa procijedite i popijte.

Đumbirova voda

Ako je neka biljka ljekovita za probavu, to je sigurno đumbir . Osim što uspješno uklanja mučninu, ovaj korijen rješava problem nadutosti i zatvora, ubrzava metabolizam i često se koristi u pripravcima za detoksikaciju organizma .

đumbirova voda

Voda od đumbira jednostavno se priprema, a može se konzumirati hladna ili topla. Najbolje je koristiti svježi korijen đumbira, koji možete pronaći u trgovinama.

  • Naribajte 1,5 čajne žličice svježeg đumbira.
  • Prokuhajte 4 šalice vode.
  • Dodajte đumbir u vodu.
  • Maknite vodu s vatre.
  • Ostavite da đumbir odstoji oko 5 do 10 minuta.
  • Procijedite tekućinu da uklonite komadiće đumbira.
  • Pustite vodu da se dovoljno ohladi za piće ili je stavite u hladnjak i pijte hladnu.

Kako đumbir ima jak okus, đumbirovu vodu možete započeti s malo meda i limuna.

Topla voda s limunom

Poznato je da je topla voda natašte stari kineski recept za dugovječnost. Prema kineskoj tradicionalnoj medicini, topla voda potiče metabolizam i probavu.

voda i limun

Ako joj dodate limun, učinili ste veliku uslugu svom organizmu. Ne samo što ćete poboljšati probavni sustav već ćete poboljšati sposobnost tijela da apsorbiraju hranjive tvari. Preporučen omjer je  sok od pola limuna i šalice tople vode . Ako napitku dodate malo đumbira i cimeta, imat ćete odličan napitak za zdravlje!

Objava Ovo su tri prirodna napitka, čiji su sastojci ljekoviti za probavu i potiču rad crijeva pojavila se prvi puta na Ljubuški na dlanu.

Rubrika “Drugi pišu” je računalno generirana rubrika u kojoj se automatski povlači vijesti s drugih web stranica putem RSS protokola, te se korisnik koji otvori (klikne) vijest na ovoj rubrici upućuje na vijest s izvorne web-stranice (slično kao na Facebooku). Vijesti i linkovi koji vode na te vijesti su pod kontrolom drugih portala te e-Hercegovina.com nije odgovorna za sadržaj tih istih portala. e-Hercegovina.com nije vlasnik prenesenih vijesti i ne polaže nikakva prava na objavljene vijesti. e-Hercegovina.com poštuje intelektualno vlasništvo i autorska prava drugih, te se obvezuje po prijavi povrede autorskih prava, intelektualnog vlasništva ili druge povrede propisa ukloniti sve sadržaje kojima se krše autorska prava drugih. Primjedbe, prijave kršenja prava ili nešto drugo možete uputiti na email [email protected] te se e-Hercegovina.com obvezuje da u najkraćem mogućem roku odgovori na email i po potrebi reagira.
O čemu se priča na BiH i Croatia subredditima

O čemu se priča na Balkanskim subredditima?