1000037544
1000037546

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Rukometaši Izviđač Agrama nepunih 14 godina čekali su gostujuću pobjedu u europskim kup natjecanjima. Priliku su iskoristili u subotu, 18.10.2024. kada su u Sassariju, talijanskom gradu na otoku Sardinija, pobijedili momčad Raimond Sassari rezultatom 39:38 i prekinuli dugu, neugodnu, tradiciju.

Da se podsjetimo, zadnju gostujuću pobjedu „Skauti“ su ostvarili 20.11.2010. godine u dvorani Celal Atik Spor Salon – Izmir u turskom gradu Izmiru u sklopu 3.kola EHF Men’s Cup Winners’ Cup. Toga dana savladali su momčad Izmir BSB SK rezultatom 29:28.

Dakle, trenerski tandem, Džolić-Tolić, uspio je ostvariti ono što je zadnji put na klupi Izviđača ostvario Silvio Ivandija.

Rukometaši Izviđača pomalo nervozno su ušli u utakmicu. Velika želja za pobjedom i važnost susreta stvorila je u redovima Skauta“ nervozu tako da su u otvaranju utakmice promašili nekoliko dobrih prilika i napravili nekoliko tehničkih pogrešaka.Domaći rukometaši, prvi su došli do pogotka, preko Umberta Bronzoa, ali u istoj minuti izjednačio je Luka Bubalo. Golom Diana Ćeške, koji je odigrao odličnu utakmicu, „Skauti“ dolaze do prednosti (1:2, 3.minuta) tako da je nervoza lagano popuštala. Domaći su poravnali golom Hamidovića, a onda je uslijedila serija izviđača od 4:0. Najprije, svoj drugi gol postiže Luka Bubalo, a zatim 3 puta, zaredom, pogađa Filip Odak za prednost od „plus 4“ (2:6, 8.minuta), tako da je domaći trener bio primoran uzeti time-out u vrlo ranoj fazi utakmice. Prednost od 4 gola „Skauti“ su držali do 14. minute, kada su domaći preko Hamidovića stigli do 2 gola zaostatka, da bi Bižić u 18. minuti zaostatak smanjio na samo jedan gol.

Golom Marijana Šaravanje Izviđač stiže do nove prednosti od dva gola (10:12, 18.minuta), a nakon toga slijedi nešto lošiji period igre „Skauta“ tako da Sassari u 22. minuti dolazi do gola prednosti (15:14). Milana Vukšića u 26. minuti vraća prednost na stranu Izviđača (17:18). U zadnjih par minuta, 2 izgubljene lopte, tehnička greška i dvije obrane domaćeg vratara dovele su ekipu Sassaria do prednosti od 3 gola (21:18). Šutom s 15 metara, Diano Ćeško postiže 19. gol za Izviđač u zadnjim sekundama prvog poluvremena tako da se na odmor odlazi pri rezultatu 21:19 za domaćina.

U nastavku susreta, sve do 40 minute, domaći rukometaši su uspijevali zadržati prednost. Mateja Šimića u 40. minuti poravnava rezultat na 27:27. Slijedećih 5-6 minuta, igralo se „gol za gol“ da bi Luka Bubalo, golom u 46. minuti, doveo „Skaute“ do prve prednosti (30:31) u 2. poluvremenu. Novo vodstvo, dalo je krila „Skautima“, koji su 51. minuti, po drugi puta na utakmici, došli o 4 gola prednosti (31:35). Nakon toga, dvije izgubljene lopte, tehnička greška i isključenje „Skauta“ u 55. minuti koriste domaći rukometaši i preko Hamidovića smanjuju rezultat na 34:36. Diano Ćeško u 57. minuti pogađa za 34:37, ali pogađaju Aldini i Bronzo za 36:37 u 58. minuti. Šaravanja postiže gol za 36:38 u 59. minuti, u istoj minuti pogađaju i domaći. Devet sekundi do ulaska u posljednju 60. minutu 39. gol Izviđača postiže Milan Vukšić.

Prava drama odvijala se nakon toga na parketu Palasantoru dvorane. Iz brzog centra, samo 7 sekundi nakon gola Vukšića, domaći smanjuje golom raspoloženi Hamidović. U posljednju minutu „Skauti“ ulaze s golom prednosti i napadom za „plus dva“. Petnaestak sekundi prije kraja utakmice suci sviraju tehničku grešku igračima Izviđača, nakon čega su domaći rukometaši imali napad za izjednačenje. U 59. minuti i 57. sekundi suci su dosudili sedmerac za domaću momčad. Loptu u ruke, da bi izveo sedmerac, uzima raspoloženi Dino Hamidović, koji se je, do tog trenutka, 14 puta upisao u listu strijelaca. Međutim, kako poznata fraza kaže i Izviđač „svog konja za utrku ima“. Iz duela Dino Hamidović – Haris Suljević kao pobjednik izlazi Haris Suljević. Dino šutira, ali Haris se spišta u „špagu“ i brani sedmerac za pobjedu i veliko slavlje rukometaša Izviđača.

U utakmici s velikim brojem golova (77) u redovima izviđača ponajbolji je bio Diano Ćeško sa 8 golova. Osim golova Diano je obavio lavovski dio u obrani. Luka Bubalo odigrao je odličnu utakmicu postigavši 6 golova uz realizaciju 6/7. Milan Vukšić ponovno je odlično dirigirao igrom Izviđača uz 5 postignutih golova uz samo jedan promašaj. 5 golova postigao je odlični Marijan Šaravanja, a po 4 uvijek na visini zadatka Matej Šimić i Filip Odak.Haris Suljević skinuo je 10 šutova, od kojih je najvažniji bio onaj posljednji sa sedam metara na utakmici.

Kod talijanske momčadi raspoložen je bio Dino Hamidović s 14 golova, dok su po 5 golova postigli Umberto Bronzo i Alex Coppola.

Uzvratni susret ove dvije momčadi zakazan je za subotu, 26.10.2024. u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom s početkom u 19:00 sati.Rezultat i igra iz prve utakmice, pozivnica su za sve ljubitelje rukometa i navijače Izviđača da u subotu u što većem broju ispune Gradsku športsku dvoranu i svojom podrškom pomognu našim rukometašima da izbore prolazak u sljedeće kolo ovog europskog natjecanja.

EHF CUP 2024/25, 2 kolo, 1. utakmica Sassari, 18.10.2024. u 18:45 sati.

ITA Raimond Sassari– RK Izviđač Agram 38:39 (21:19)Sassari, Dvorana Palasantoru, 350 gledatelja.

Suci: Rud i Paul Geraets (Nizozemska).Nadzornik: Manuel Conceicao (Portugal).

ITA Raimond Sassari: Pavani (13 obrana), Spanu, Aldini 3, Nardin 2, Mura, Malandrin De Oliveira , Bronzo 5, Delogu 1, Coppola 5, Hamidović 14/2, Bomboi, Brzić 1, Miri 1, Codina Vivanco 6.Trener: Antonj Laera.

RK Izviđač Agram: Alihodžić (1 obrana), Suljević (10 obrana, 1 sedmerac), Vukšić 5/1, Lukenda 1, Odak 4, Šević 2, Šahinović 1, Ljubić 3, Šimić 4, Bubalo 6, Šaravanja 5, Ćeško 8, Semić, Grbavac, Bebek, Katić 1.Trener: Ivan Džolić, Milan Tolić.

Isključenja: Raimond Sassari 4 minuta, Izviđač 10 minuta.Sedmerci: Raimond Sassari 3/2, Izviđač 1/1.

RK Izviđač Agram

Objava Pobjedom u Sassariju “Skauti” prekinuli tradiciju dugu 14 godina pojavila se prvi puta na RADIO LJUBUŠKI.

Rubrika “Drugi pišu” je računalno generirana rubrika u kojoj se automatski povlači vijesti s drugih web stranica putem RSS protokola, te se korisnik koji otvori (klikne) vijest na ovoj rubrici upućuje na vijest s izvorne web-stranice (slično kao na Facebooku). Vijesti i linkovi koji vode na te vijesti su pod kontrolom drugih portala te e-Hercegovina.com nije odgovorna za sadržaj tih istih portala. e-Hercegovina.com nije vlasnik prenesenih vijesti i ne polaže nikakva prava na objavljene vijesti. e-Hercegovina.com poštuje intelektualno vlasništvo i autorska prava drugih, te se obvezuje po prijavi povrede autorskih prava, intelektualnog vlasništva ili druge povrede propisa ukloniti sve sadržaje kojima se krše autorska prava drugih. Primjedbe, prijave kršenja prava ili nešto drugo možete uputiti na email [email protected] te se e-Hercegovina.com obvezuje da u najkraćem mogućem roku odgovori na email i po potrebi reagira.