Skijanje u regionu: Kolašin najpovoljniji, Jahorina među najskupljim

Skijanje u regionu: Kolašin najpovoljniji, Jahorina među najskupljim

Link na izvornu vijest

BEOGRAD – Upoređivanjem cijena ski-pasa na Kopaoniku, Staroj planini, Zlatiboru, Jahorini, Kolašinu 1600, Banskom, Kranjskoj Gori i Mariborskom Pohorju, može se zaključiti da se najjeftinije kartice za skijanje u regionu nalaze u crnogorskom Kolašinu, a zatim na Staroj planini i Zlatiboru.

Kopaonik je 5. decembra prvi u Srbiji započeo ski sezonu, Stara planina će to učiniti 13. decembra, a očekuje se da će do kraja mjeseca žice biti pokrenute i na Torniku na Zlatiboru.

Najjeftiniju cijenu dnevnog ski-pasa u regionu ima Kolašin 1600. Dnevna kartica za skijanje za odrasle košta 25 evra, a za djecu 16,5 eura, objavio je Danas.

Sljedeće dvije planine sa najjeftinijom cijenom dnevnog ski-pasa su Stara planina i Zlatibor: za odrasle iznosi 26 evra, a za djecu 21 evro.

Foto: Piaxbay

Sljedeće najjeftinije skijalište na dan nalazi se u Sloveniji i Mariborskom Pohorju. Mariborskoj Pohorje je najveće skijališe u Sloveniji, a poznato je po održavanju trke Svjetskog kupa u alpskom sijanju „Zlatna lisica“. Skijalište je moderno sa novim žičarama i ima nešto više od 40 kilometara skijaških staza. U ovom skijalištu dnevna karta košta 41 evro za odrasle, a za decu 24 evra.

Kopaonik, Bansko i Jahorina imaju skuplji dnevni ski-pas od Mariborskog Pohorja, mada jesu većeg kapaciteta od ovog slovenačkog skijališta, ali daleko od slovenačkog životnog standarda.

Na Jahorini najskuplji ski-pasovi za djecu

Najskuplja dnevna ski-karta je u Banskom (košta 49 evra), dok Kopaonik i Jahorina imaju najskuplje dnevne karte za djecu od šest do 12 godina koje jedine u regionu koštaju iznad 30 evra. Na Kopaoniku je karta za djecu 35 evra, a na Jahorini 37 evra.

Kada je riječ o trodnevnom ski-pasu za odrasle situacija je slična. Kolašin, Stara planina i Zlatibor su najpovoljnije, a ski-pas za tri dana najviše košta u Banskom, Kranjskoj Gori i na Kopaoniku. Ponovo Jahorina i Kopaonik dominiraju u regionu po cijeni ski-pasa za djecu i ona za tri dana u ovim ski-centrima iznosi više od 80 evra. Na primjer, u Mariborskom Pohorju košta 59 evra.

Petodnevni ski-pas za odrasle najskuplji je na Kranjskoj Gori (košta 192 evra) i Kopaoniku (košta skoro 170 evra), a dečiji na Jahorini (134,5 evra) i Kranjskoj Gori (121 evro).

Skijanje i prosječna plata

U Srbiji je prosječna plata u septembru iznosila 820 evra, a cijena petodnevnog ski-pasa košta oko 170 evra. Bosna i Hercegovina završila je septembar sa prosječnom platom od 700 evra, a cijena petodnevnog ski-pasa za jednu odraslu osobu košta 135 evra.

U Bugarskoj je prosječna plata u drugom kvartalu 2024. godine iznosila 910 evra, a cijena trodnevnog ski-pasa (na sajtu nema podataka o cijeni petodnevnog ski-pasa) iznosi oko 140 evra.

Skijanje na Kopaoniku, Banskom i Jahorini nije za prosječne plate građana u tim zemljama, dok je Slovencima i najskuplje skijalište u zemlji, u koje spada Kranjska Gora, pristupačno. Danas

The post Skijanje u regionu: Kolašin najpovoljniji, Jahorina među najskupljim appeared first on Capital.ba – Informacija je capital.

Rubrika “Drugi pišu” je računalno generirana rubrika u kojoj se automatski povlači vijesti s drugih web stranica putem RSS protokola, te se korisnik koji otvori (klikne) vijest na ovoj rubrici upućuje na vijest s izvorne web-stranice (slično kao na Facebooku). Vijesti i linkovi koji vode na te vijesti su pod kontrolom drugih portala te e-Hercegovina.com nije odgovorna za sadržaj tih istih portala. e-Hercegovina.com nije vlasnik prenesenih vijesti i ne polaže nikakva prava na objavljene vijesti. e-Hercegovina.com poštuje intelektualno vlasništvo i autorska prava drugih, te se obvezuje po prijavi povrede autorskih prava, intelektualnog vlasništva ili druge povrede propisa ukloniti sve sadržaje kojima se krše autorska prava drugih. Primjedbe, prijave kršenja prava ili nešto drugo možete uputiti na email [email protected] te se e-Hercegovina.com obvezuje da u najkraćem mogućem roku odgovori na email i po potrebi reagira.
O čemu se priča na BiH i Croatia subredditima

O čemu se priča na Balkanskim subredditima?