Dinamo-Zagreb treći polufinalist

Dinamo-Zagreb treći je polufinalist ovogodišnje završnice Kupa “Krešimir Ćosić” za košarkaše koja se igra u Zagrebu nakon što je u četvrtfinalu svladao drugoligaša Kvarner 2010 s 99-91 (29-24, 26-23, 23-22, 21-22), piše hrt.hr.

Ivan Novačić predvodio je Dinamo-Zagreb s 26 koševa, Luka Cvitanović je dodao 14, dok su kod Kvarnera 2010 najefikasniji bili Luka Naletilić s 27 i Courtney Fells s 24 poena.

Riječani su bolje otvorili utakmicu, ali zahvaljujući sjajnom veteranu Novačiću Dinamo-Zagreb je zadržao priključak, a onda i serijom koševa u završnici prve četvrtine preuzeo kontrolu rezultata. Dinamo-Zagreb je već u drugoj četvrtini otišao i na dvoznamenkastu prednost, no Kvarner 2010 se odbijao predati i u nekoliko se navrata uspijevao vraćati u igru da bi tricom Naletilića dvije minute prije kraja smanjio na samo 92-91. No, potom je Vručinić uzvratio tricom da bi Vučić pogodio polaganje pa je Dinamo-Zagreb u posljednju minutu ušao s 97-91. Posljednju priliku za Riječane propustio je Fells promašajem trice 50 sekundi prije kraja.

Još u utorak u polufinale su se plasirali Cedevita Junior 97-87 pobjedom protiv Bosca te Šibenka 68-55 uspjehom protiv Furnira, dok će od 20 sati u posljednjem četvrtfinalu igrati Cibona i Zadar. Nakon tog dvoboja bit će održan ždrijeb polufinalnih parova koji će se igrati u petak.