Sonego donio Talijanima vodstvo 1:0

Talijanska teniska reprezentacija povela je protiv Kanade 1-0 u polufinalu Davis Cupa, na završnom turniru u Malagi, nakon što je Lorenzo Sonego dobio maratonski meč protiv Denisa Shapovalova, piše hrt.hr.

Nakon tri sata i 14 minuta Sonego je pobijedio 7-6(4), 6-7(5), 6-4. Mogao je talijanski tenisač sve riješiti u dva seta jer je u tie-breaku drugog seta vodio 5-2. No, tada je Shapovalov dobio pet poena u nizu i time izjednačio na 1-1 u setovima,

Drama se time prebacila na treći set, u kojem je Sonego do ključnog breaka došao kod vodstva 5-4. Sada će Felix Auger-Aliassime pokušati zadržati svoju Kanadu u borbi za finale jer igra drugi pojedinačni meč protiv Lorenza Musettija.

Pobjednika ovog polufinala u nedjeljnom finalu čeka Australija koja je tijekom petka, s 2-1, bila bolja od Hrvatske.