Clippersi slavili u Chicagu, Zubac odličan

Košarkaši Los Angeles Clippersa slavili su u gostima kod Chicaga 108:103, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac u slavlju svoje momčadi sudjelovao je sa svojim 18. “double-double” učinkom ove sezone, piše hrt.hr.

Hrvatski reprezentativac na parketu je proveo 28 minuta, a učinku od 14 koševa (šut iz igre 6/7, slobodna bacanja 2/5) dodao je i 12 skokova, jednu asistenciju i tri blokade.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard s 33 koša, a odličan je bio i igrač s klupe Norman Powell koji je dodao 27 koševa. “Double-double” učinak je uz Zubca imao i Paul George upisavši 16 koševa i deset skokova.

Nikola Vučević bio je najbolji u redovima Chicaga sa 23 pogotka, a DeMar DeRozan, koji je utakmicu završio sa 20 koševa, imao je neslavni rekord karijere od osam izgubljenih lopti.

Denver Nuggetsi svladali su New Orleans Pelicanse sa 122:113 uz još jednu sjajnu predstavu Nikole Jokića koji je ostvario 16. “triple-double” ove sezone. Zabio je 26 koševa uz 18 skokova i 15 asistencija.

Svi iz početne petorke Nuggetsa imali su dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Jamal Murray s 32 koša.

I kod Pelicansa, kojima je ovo deveti uzastopni poraz, svih pet igrača koji su počeli susret zabilo je deset ili više poena. Najbolji među njima bili su Herbert Jones i CJ McCollum sa po 21 poenom, a Brandon Ingram završio je sa 16 poena.

Miami Heat je u gostima sa 100:97 nadigrao Cleveland Cavlierse. Predvodio ih je Jimmy Butler sa 23 ubačaja, a pratili su ga Caleb MartinBam Adebayo i Tyler Herro sa po 18 poena svaki. Adebayo je zabilježio 11 skokova, a Martin 10 za Heat, koji je pobijedio četvrti put u pet utakmica.

Evan Mobley predvodio je Cleveland s 19 poena, dok je Jarrett Allen imao 14 poena i 11 skokova. Donovan Mitchell i Darius Garland zabili su po 16 poena za Cavalierse.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 124:115 bili bolji od Charlotte Hornetsa, upisavši tako petu uzastopnu pobjedu. Do pobjede ih je vodio Giannis Antetokounmpo sa 34 koša i 18 skokova.

Milwaukee je bio gotovo sedam minuta bez postignutog pogotka iz igre u zadnjoj četvrtini, a Charlotte je smanjio vodstvo Bucksa sa 17 koševa manje od sedam minuta do kraja na pet poena nešto više od minutu do kraja. Slobodna bacanja nakon prekršaja na kraju su bila dovoljna za Milwaukee da zadrži Hornetse na odstojanju.

LaMelo Ball je u porazu Charlotte sudjelovao upisavši drugi “triple-double” u sezoni. Zabio je 27 koševa, uz 11 asistencija i 10 skokova.

Rezultati NBA utakmica igranih 31. siječnja:

Cleveland Cavaliers – Miami Heat 97-100

New York Knicks – Los Angeles Lakers 123-129 (produžetak)

Chicago Bulls – LA Clippers 103-108

(Ivica Zubac je odigrao 28 minuta za Clipperse, zabio je 14 koševa i upisao 12 skokova, jednu asistenciju i tri blokade)