Ema Sgardelli srebrna na Cipru, još šest juniorskih i kadetskih medalja

Ema Sgardelli osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u karateu u konkurenciji mlađih seniorki u kategoriji do 50 kg, piše hrt.hr.

Nakon što je bila slobodna u 1. kolu, ostvarila je uvjerljive pobjede protiv Azerbajdžanke Khumar Alibayove 4-0, Slovakinje Lucije Mrazove 7-1 i Španjolke Sofie Line Verdes 5-1, a u finalu je izgubila od Francuskinje Assme Charif 4-2.

Dario Gluhinić u kategoriji +84 kg izgubio je susret za broncu od Crnogorca Nemanje Jovovića s 1-0.

Hrvatska je na EP za kadete i juniore, također u ciparskom gradu Larnaci osvojila još šest odličja.

Juniorske bronce – Mia Čačko (-66kg) i Max Fajerbach (+76 kg), kadetsko srebro Lovro Maslov (-52 kg) minimalno izgubivši od Belgijca Matta Rombeauxa 1-0, a bronce Aida Trstenjak (-47 kg), Korina Klarić (-54 kg) te kadetsko juniorska muška ekipa u katama.