Bayern slavio kod PSG-a, Milan bolji od Tottenhama

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Bayern je u Parizu pobijedio PSG sa 1-0, dok je u drugom susretu večeri Milan na San Siru identičnim rezultatom slavio protiv Tottenhama, piše hrt.hr.

“Ples kuglica” spojio je europske velikane Paris Saint-Germain i Bayern već u osmini finala Lige prvaka.

Prije tri godine ovi su klubovi igrali u finalu u Lisabonu, a Bavarci su slavili sa 1-0 golom Kingsleyja Comana.

I ovoga puta Bayern je slavio identičnim rezultatom, a strijelac je ponovo bio Coman.

Bayern je 80 minuta dominirao, mogao i uvjerljivije kazniti PSG, ali na koncu Bavarci mogu biti sretni što u završnici susreta domaćin nije izjednačio.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ušao je u igru kod Bayerna u 89. minuti, a Bayern je minutu kasnije ostao s igračem manje nakon što je Benjamin Pavard zaradio drugi žuti karton. Uzvrat je osmog ožujka u Munchenu.

Bayern je od prve minute zagospodario terenom, međutim u prvom dijelu nije imao previše prilika. Bavarci su u prvih 45 minuta imali 60 posto posjeda lopte, četiri kornera, te devet udaraca pri čemu su tek dva išla u okvir suparničkog gola.

Najbliže vodstvu gosti u bili u 43. minuti kada je Joshua Kimmich pucao s ruba kaznenog prostora, no Gianluigi Donnarumma je obranio njegov udarac.

Francuski prvak je u prvom poluvremenu bio “nevidljiv”, bezopasan i nemoćan.

Tijekom prvog poluvremena PSG nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, a najveću prijetnju predstavljao je slobodan udarac Lionela Messija u 45. minuti kada je sa 25 metara pogodio “živi zid”.

Bolju igru Bayern je okrunio vodstvom u 53. minuti. Alphonso Davies je nabacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao Kingsley Coman zabivši nisko po sredini gola.

U 62. minuti opasno je zaprijetio i Eric Maxim Choupo-Moting, ali je domaći vratar ovoga puta bio spremena.

Samo minutu kasnije Choupo-Moting je uzdrmo i vratnicu nakon sjajnog prodora Jamala Musiale.

U nastavku akcije nakon ubačaja iz kornera odlično je pucao Benjamin Pavard, ali je Donnarumma sjajno reagirao.

Najbolju priliku PSG je imao u 73. minuti kada je Kylian Mbappe “pobjegao” njemačkoj obrani, no njegov udarac je sjajno obranio Yann Sommer.

U 82. minuti PSG je uspio zabiti nakon brze kontre. No, Mbappeov pogodak je poništen zbog zaleđa Nuna Mendesa koji je uposlio mladog francuskog napadača.

Do kraja susreta priliku je imao i Messi, no njegov je udarac blokirao Pavard koji je u sudačkoj nadoknadi “pocrvenio” zbog drugog žutog kartona.

Pariškom sastavu je ovo bio treći uzastopni poraz nakon ispadanja u francuskom Kupu od Marseillea (1-2) i poraza od Monaca (1-3) u prvenstvu.

Dodajmo kako je za PSG do 56. minute igrao 16-godišnji Warren Zaire-Emery upisavši se u povijest.

Naime, sa 16 godina i 343 dana Zaire-Emery je postao najmlađi igrač koji je započeo jednu utakmicu nokaut faze Lige prvaka.

Mladi francuski veznjak je nedavno postao i najmlađi strijelac PSG-a u francuskom prvenstvu.

Milan na Diazov pogon do pobjede

U drugom susretu večeri Milan je identičnim rezultatom porazio Tottenham. Pogodak odluke zabio je Brahim Diaz u sedmoj minuti.

Hrvatski nogometaši Ante Rebić i Ivan Perišić, bivši suigrači iz reprezentacije, srdačno su se zagrlili prije početka susreta.

Rebić je započeo susret na domaćoj klupi, a ušao je u igru tek u sudačkoj nadoknadi, dok je Perišić odigrao cijeli susret za londonski klub.

Premda su “Rossoneri” sedam puta bili europski prvaci, ovo im je prvi susret u nokaut fazi Lige prvaka nakon poraza od Atletico Madrida u osmini finala 2014.

Milan je poveo već u sedmoj minuti.

Pucao je Theo Hernandez iskosa, no Fraser Forster je obranio njegov udarac.

Na odbijanac je natrčao Brahim Diaz, no Forster obranio i njegov udaraca, ali je Diaz iz drugog pokušaja zabio za vodstvo Milana.

Tottenham je prvu priliku imao u 25. minutu.

Heung-Min Son je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, ali je domaća obrana otklonila opasnost.

Do kraja poluvremena gosti su tražili izjednačenje, ali nije bilo većih opasnosti.

Milan je u 53. minuti mogao povećati prednost, ponovo je u prilici bio Diaz, ali je njegov udarac blokirao Clement Lenglet.

U 78. minuti je zaprijetio i Charles De Ketelaere, lijepo je pucao glavom, ali nije dobro naciljao.

U 82. minuti i Englezi su mogli do gola. Ivan Perišić je ubacio iz kornera, pucao je Eric Dier, ali je golman to dobro obranio.

Uzvratni susret je osmog ožujka u Londonu.

U srijedu Club Brugge dočekuje Benficu, a Chelsea gostuje kod Borussije Dortmund.

Idućeg tjedna su na rasporedu preostale četiri utakmice prve runde osmine finala.

U utorak, 21. veljače igrat će Liverpool – Real Madrid, te Eintracht Frankfurt – Napoli, a dan kasnije RB Leipzig – Manchester City te Inter – Porto.

Uzvratni susreti su 7. i 8. ožujka, te 14. i 15. ožujka.

PSG – Bayern 0:1 (Coman 53′)

PSG:
 Donnarumma, Danilo, Marquinhos, Ramos, Hakimi, Verratti, Zaire-Emery, Soler, Mendes, Messi, Neymar🟨

Bayern: Sommer, Pavard🟥, Upamecano, De Ligt, Cancelo, Kimmich, Goretzka, Sane, Musiala, Coman, Choupo-Moting

53′ Coman ⚽
90+5′ Gotova je utakmica, velik rezultat za Nijemce na Parku prinčeva

90+2′ Bayern ostaje s desetoricom. Pavard je startao na Messija, sudac je to ocijenio kao prekršaj i dodijelio drugi žuti karton, odnosno isključujući 🟥. Neće Pavarda biti u uzvratu

84′ Kakva ogromna prilika za Parižane. Nakon dodavanja u sredinu, Lionel Messi puca iz vrlo izgledne situacije, iz kakve obično ne promašuje, no Sommer to fantastično skida i šalje loptu u korner

83′ Kratko je trajalo slavlje domaćina. Nakon brze akcije Mendes je proigrao Mbappea, on je postigao pogodak, ali ipak radi se o zaleđu i ostaje vodstvo Bayerna

80′ Ostalo je deset minuta do kraja + sudačka nadoknada. Mogu li Parižani do izjednačenja?

73′ Kakva ogromna prilika za PSG, ali Sommer prvo brani udarac Mbappeu, a u nastavku francuski napadač iz pozicije zaleđa postiže pogodak, no on je opravdano poništen

70′ Kimpembe isto dobiva 🟨 žuti karton

57′ Ulaze Mbappe umjesto Solera i Ruiz umjesto Zaire-Emeryja

53’⚽ GOOOL za Bayern. Coman zabija nakon ubačene lopte, Donnarumma je bio na lopti, ali igrač Bayerna zabija svojem bivšem klubu

50′ Šestanestogodišnji Zaire-Emery je sada stvorio opasnu situaciju na desnoj strani, ali nakon ubačaja, netko ispred Neymara izbacuje u korner

46′ Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu. Kimpembe je ušao umjesto Hakimija, a kod Bayerna Davies umjesto Cancela

45+1 Sudac svira kraj prvog dijela. Bayern je bio bolji, ali malo smo vidjeli za sada u utakmici od koje se puno očekivalo

43′ Bayern je zamalo došao do pogotka. Joshua Kimmich dobro je pucao s ruba šesnaesterca, ali je Gianluigi Donnarumma to uhvatio i spriječio vodstvo gostiju

39′ Još jedna poluprilika Bayerna. Coman je ubacio, Goretzka prebacio glavom, ali lopta je otišla u korner

29′ Bayern je sada imao priliku nešto napraviti iz slobodnog udarca iz izgledne pozicije s lijeve strance, ali udarac Kimmicha domaća obrana izbacuje u korner

26′ Coman je sada bio u solidnoj situaciji, ali loše je pucao i ništa od toga. Pavard nakon toga dobiva žuti karton 🟨 nakon prekršaja na Neymaru

19′ Bayern dobro stoji na terenu, PSG nije dominantan, no za sada nema nikakvih prilika na utakmici

2′ Choupo-Moting pokušava, ali puca iznad vratiju. Nije bilo bezazleno

1′ Počeo je susret u Parizu

Milan – Tottenham 1:0 (Diaz 7′)

Milan:
 Tătăruşanu, Thiaw, Kjaer, Kalulu, Hernandez🟨, Saelemaekers, Krunić, Tonali, Diaz, Giroud, Leao

Tottenham: Forster, Lenglet, Dier🟨, Romero🟨, Emerson, Sarr, Skipp, Perišić, Son, Kuluševski, Kane

7′ Diaz ⚽

90+7′ Gotova je utakmica u Milanu, slavlje domaćina 1:0

90′ Ulazi Ante Rebić umjesto Rafaela Leaa. Igrat će se šest minuta nadoknade

79′ Leao je ubacio, Thiaw pucao glavom, ali ništa od pogotka. Bila je to dobra prilika za domaćine

63′ Dier je zaradio 🟨 žuti karton zbog prekršaja na Giroudu, neće moći nastupiti u uzvratnoj utakmici.

48′ Romero dobiva 🟨 žuti karton kod gostiju

46′ Nastavljen je susret u Milanu. Mogu li Englezi pokazati više u drugom poluvremenu?

45’+4 Sudac je označio kraj prvog poluvremena. Milan vodi

45′ Igra se četiri minute sudačke nadoknade

37′ Gosti pokušavaju nešto napraviti, ali za sada bez rezultata. Milan ima vodstvo, engleski napadi za sada nisu urodili plodom

25′ Son je sada pokušao naći Harryja Kanea, no nakon gužve netko je loptu izbacio u korner

7′ ⚽ GOOOL Vodstvo Milana na San Siru, zabio je Diaz

1′ Počela je utakmica u Milanu

Uoči utakmice:

Večeras će Milan Ante Rebića ugostiti Tottenham Ivana Perišića, dok PSG dočekuje raspoloženi Bayern, koji je u posljednje tri utakmice postigao čak 11 golova.

Sutra ćete na našem Drugom progamu moći pratiti prijenos gostovanja Kovačićeva Chelseaja u Dortmundu kod Borussije, a u drugom susretu večeri Club Brugge ugostit će lisabonsku Benficu.

Sljedeći tjedan na rasporedu su susreti Liverpoola i Reala, Eintrachta i Napolija te Leipziga i Manchester Cityja, kao i sraz Intera i Porta.