Limena glazba se nakon više od 40 godina vratila u Grad Široki Brijeg

Link na izvornu vijest

Nakon četrdesetak godina limena glazba Široki Brijeg opet je prošla ulicama svoga grada.
Vesela povorka krenula je ispred Gradske uprave 30. lipnja.

Svoje korijenje, odnosno prve temelje glazbe treba tražiti u samostanu na Širokom Brijegu – stara fratarska glazba – koja je djelovala od dvadesetih godina prošlog stoljeća.

Poslije Drugog svjetskog rata u drugom obliku glazba nastavlja s radom do osamdesetih godina kada prestaje s radom.

Današnja limena glazba broji dvadesetak članova, glazbenika. Probe se održavaju dva puta tjedno u Prvoj osnovnoj školi u Klancu. Članovi glazbe su amateri glazbenici i učenici Glazbene škole Široki Brijeg.

Limena glazba Široki Brijeg otvorena je za sve one koji žele naučit svirat. Voditelj glazbe je prof. Joško Slišković.

The post Limena glazba se nakon više od 40 godina vratila u Grad Široki Brijeg first appeared on ABCportal.info.

Objava Limena glazba se nakon više od 40 godina vratila u Grad Široki Brijeg pojavila se prvi puta na ABCportal.info.

Rubrika “Drugi pišu” je računalno generirana rubrika u kojoj se automatski povlači vijesti s drugih web stranica putem RSS protokola, te se korisnik koji otvori (klikne) vijest na ovoj rubrici upućuje na vijest s izvorne web-stranice (slično kao na Facebooku). Vijesti i linkovi koji vode na te vijesti su pod kontrolom drugih portala te e-Hercegovina.com nije odgovorna za sadržaj tih istih portala. e-Hercegovina.com nije vlasnik prenesenih vijesti i ne polaže nikakva prava na objavljene vijesti. e-Hercegovina.com poštuje intelektualno vlasništvo i autorska prava drugih, te se obvezuje po prijavi povrede autorskih prava, intelektualnog vlasništva ili druge povrede propisa ukloniti sve sadržaje kojima se krše autorska prava drugih. Primjedbe, prijave kršenja prava ili nešto drugo možete uputiti na email [email protected] te se e-Hercegovina.com obvezuje da u najkraćem mogućem roku odgovori na email i po potrebi reagira.
O čemu se priča na BiH i Croatia subredditima

O čemu se priča na Balkanskim subredditima?