Odlični Puljani među 16 najboljih u Ligi prvaka

Nogometaši Pule plasirali su se među 16 najboljih ekipa Europe nakon što su u zadnjem kolu turnira Lige prvaka u Makarskoj svladali kazahstanski Ayat s 5-2.

Hrvatski viceprvaci Puljani su sjajno započeli dvoboj i nakon 18 minuta su vodili s 3-0 pogocima Thomasa Baisela (13), Roberta Grbića (15) i Darka Milanovića (18), da bi Kazahstanci smanjili preko Valiulina (19), da bi u zadnjoj minuti Daniel Moravac dao gol za visokih 4-1.

U drugom dijelu Moravac u 26. minuti postiže još jedan pogodak za potvrdu pobjede i najveći međunarodni uspjeh Puljana, koji po prvi puta nastupaju u Ligi prvaka.

Puljani su u Makarskoj poraženi od Makarana (0-2) i Sportinga (3-5).

Kasnije igraju domaćin turnira i hrvatski prvak Novo Vrijeme i prošlogodišnji finalist lisabonski Sporting, a obje momčadi su već ranije osigurali prolaz dalje.

Ždrijeb za završnicu TOP 16 je u četvrtak, kada će biti ždrijebane četiri skupine s po četiri ekipe i domaćini turnira od 22. do 27. Studenoga, piše hrt.hr.