Hercegovački derbi završio je bez pobjednika

Na Pecari je odigran hercegovački derbi između Širokog i Zrinjskog,

Prave prilike nije bilo do 45. minute. Nakon sjajnog centaršuta i akcije gostiju, Nemanja Bilbija šutira glavom sa nekoliko metara, ali stativa spašava Širokobriježane.

Plemići su bili bolji i imali posjed lopte i na otvaranju drugog dijela.

Igrala se 67. minuta kada se poslije gužve u šesnaestercu Zrinjskog, najbolje snalazi Ilija Mašić i matira Antonija Soldu.

U nastavku pokušava Kpan za domaće, ali nema promjene rezultata. S druge strane uzvratio je Sučić, ali i nakon njegovog udarca aktuelni prvaci BiH nisu uspjeli doći do poravnanja. Minutu kasnije mogao je Zrinjski do izjednačenja, ali Bilbija kasni na dobar centaršut.

Radost domaćih navijača trajala je svega šest minuta, jer je nakon pritiska Zrinjskog Slobodan Jakovljević pogodio za 1:1.

Zrinjski je ostao prvi na tabeli i sada sastav Sergeja Jakirovića ima 33 boda, a Široki Brijeg je drugi sa 29, piše N1.