Japan šokiran, Kostarika do pobjede nakon jedinog udarca u okvir na prvenstvu!

U dvoboju 2. kola E skupine SP-a nogometaši Kostarike su pobijedili Japan s 1-0 (0-0) i zakomplicirali situaciju u skupini, piše hrt.hr.

Gol za Kostariku dao je Keysher Fuller u 81. minuti iz jedinoga udarcu u okvir vrata Kostarikanaca na ovome prvenstvu.

Bila je to posve čudna utakmica u koju su Japanci šokirali Njemačku s 2-1, a Kostarikanci doživjeli potop 0-7 od Španjolaca. No, Japanci su bili posve nemoćni protiv bunkera srednjoameričke selekcije, čiji je izbornik promijenio tek dva igrača nakon katastrofe od Španjolske i to se pokazao dobitnom kombinacijom.

Japanci i Kostarikanci odigrali su uvjerljivo najgore poluvrijeme dosadašnjeg dijela mundijala. Japanci su napadali, ali nije bilo ni prilike ni udarca na gol, dok je Kostarika igrala klasičan bunker, bez ambicija u napadu.

U drugom dijelu su Japanci krenuli ofenzivnije i već nakon nekoliko sekundi igre Morita je uputio šut, a loptu ispod grede vadi vratar Navas.

I dok su se redali jalovi napadi Japanaca, Kostarika je došla do gola iz svog jedinog udarca u okvir u dvije utakmice SP-a. Japanska obrana nije očistila loptu, a Fuller je s desetak metara uputio lob, kojeg je vratar Gonda taknuo vršcima prstiju, ali je nije mogao zaustaviti.

U 88. minuti Kamada je propustio veliku šansu za poravnanje, Navas je fantastično obranio njegov šut iz blizine.

Kasnije u ovoj skupini igraju Španjolska i Njemačka.

TIJEK SUSRETA

JAPAN – KOSTARIKA 0:1

81′ FULLER

90+6′ KRAJ UTAKMICE

90′ Šest minuta nadoknade

89′ Velika prilika za Japan, nakon jedne niske lopte s lijeve strane Japan je zapucao zicer, ali sjajno je reagirao NAVAS

81′ GOOOOOL! Vodi Kostarika, a zabio je FULLER nakon greške u obrani Japana. Pucao je s 16 metara, golman Japana je bio na lopti, ali nedovoljno da spriječi gol

71′ Bila je ovo odlična prilika za Japan, ali udarac je završio u živom zidu

70′ CALVO je na samom rubu kaznenog prostora srušio Japanca ITA, koji je imao otvoren put prema golu. Samo žuti karton za CALVA

63′ Slobodni udarac za Japan iz jako dobre pozicije s 20 metara. Izveo ga je SOMA, lopta je otišla malo iznad grede, NAVAS je ostao ukopan

57′ Dobar prodor s lijeve strane Japanca SOMA, gađao je suprotne rašlje, ali lopta odlazi daleko od gola

48′ Japan je sjajno krenuo u drugo poluvrijeme, ASANO je ušao s klupe i donio svježinu Japancima, koji igraju kao protiv Njemačke, hrabro i napadački

46′ Poluvrijeme je počelo odmah dobrom prilikom za Japan. S ruba kaznenog prostora pucao je MORITA, njegov udarac brani NAVAS

46′ Počinje drugo poluvrijeme

45′ KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42′ Još nema udaraca u okvir gola, a sada je CONTRERAS dobio žuti karton zbog grubog starta

20′ Prošlo je prvih 20 minuta, gledamo dosta mirnu utakmicu, bez pravih prilika

13′ Japanac DOAN probio je desnu stranu i poslao prizemnu loptu u peterac, ali nitko nije stigao do nje, igrači Kostarike sada su imali sreće

1′ Počela je utakmica na Ahmad Bin Ali stadionu, glavni sudac je Michael Oliver iz Engleske

SASTAVI: JAPAN – KOSTARIKA

JAPAN ODUŠEVIO, KOSTARIKA RAZOČARALA

10:22

Kostarika je na otvaranju SP-a deklasirana od Španjolske s čak 7:0 i ovom ogledu tražit će iskupljenje i kakvu takvu nadu da s pozitivnim rezultatom mogu dočekati zadnje kolo.

S druge strane, Japanci su priredili veliko iznenađenje i srušili Njemačku. Momčad, koju s klupe vodi Hajime Moriyasu, uspjela je u drugom poluvremenu kreirati preokret te s tri boda dočekati drugo kolo. U današnji ogled s Kostarikom ulaze s velikim ambicijama i samopouzdanjem. Pobjeda nad Kostarikom značila bi prolazak grupe i mirno zadnje kolo.