Bez pobjednika u De Klassiekeru

U derbiju 17. kola nizozemskog nogometnog prvenstva lider Feyenoord i aktualni prvak Ajax su u Rotterdamu na stadionu De Kuip odigrali 1-1 i “Kopljanici” nisu uspjeli smanjiti zaostatak od pet bodova za Feyenoordom, piše hrt.hr.

Domaćin je poveo u 34. minuti golom Igora Paixaoa, a za Ajax je izjednačio Davy Klaasen u 72. minuti.

Ajax je ovim rezultatom produžio niz bez poraza u “De Klassiekeru” na posljednjih sedam susreta, međutim “Kopljanicima je to bio i peti ligaški remi u nizu i sve su dalje od obrane naslova prvaka.

Zanimljivo, posljednju pobjedu u Eredivisie Ajax je ostvario prije gotovo tri mjeseca protiv Waalwijka, a nakon toga je upisao poraz od PSV-a (1-2) i pet uzastopnih remija (Vitesse 2-2, Emmen 3-3, NEC 1-1, Twente 0-0, Feyenoord 1-1).

U ranije odigranom susretu Heerenveen je pobijedio Groningen sa 3-1 uz dva gola Amina Sarra.

Za pobjednički sastav je od 88. minute igrao Tibor Halilović.

Feyenoord vodi na ljestvici sa 38 bodova, PSV Eindhoven je drugi sa 35 bodova, Twente ima 34 boda, a AZ i Ajax po 33 boda, no momčad iz Alkmaara ima i susret manje.