Real slavio na teškom gostovanju, Modrić ušao u 73. minuti

Nogometaši Barcelone i Real Madrida ostvarili su pobjede u susretima 18. kola španjolskog prvenstva, pa je Barca zadržala tri boda više od najvećeg konkurenta, piše hrt.hr.

Barca je na svom terenu porazila Getafe sa 1-0, dok je Real na gostovanju pobijedio Athletic Bilbao sa 2-0.

“Kraljevski klub” je poveo u 24. minuti golom Karima Benzeme, njegovim devetim ove sezone, a gosti su pobjedu potvrdili u 90. minuti lijepim golom Tonija Kroosa s ruba kaznenog prostora. Luka Modrić je za Real igrao od 73. minute.

U ranije odigranom susretu Barcelona je na stadionu Camp Nou pobijedila Getafe sa 1-0 produživši niz bez ligaškog poraza na osam kola.

Jedini poraz ove sezone u La Ligi, Barca je doživjela u listopadu od Real Madrida (1-3), a potom je spojila sedam pobjeda i remi. Gol odluke u susretu protiv Getafea zabio je Pedri u 35. minuti.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Valencia i Almeria.

Na ljestvici vodi Barcelona (44) ispred Real Madrida (41) i Real Sociedada (38).