Šarićevih 14 koševa i osam skokova za pobjedu Sunsa

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić sudjelovao je u 112-110 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv Memphis Grizzliesa u NBA ligi s 14 koševa, 8 skokova i 4 asistencije za 20:48 minuta provedenih u igri, piše hrt.hr.

Šarić je odlično šutirao za dva pogodivši sva četiri pokušaja, promašio je svoj jedini šut za tricu no ubacio je šest od sedam slobodnih bacanja uključujući i oba za vodstvo svoje momčadi 112-108 12 sekundi prije kraja.

Sunsi, koji se ove sezone bore za mjesto u doigravanju, protiv trenutačno druge momčadi Zapadne konferencije imali su i 19 koševa prednosti devet minuta prije kraja, no Grizzliesi su se predvođeni Jaom Morantom uspjeli vratiti u utakmicu, no nisu imali vremena i za preokret.

Najefikasniji u dresu Phoenixa bio je Mikal Bridges s 24 koša, Chris Paul je dodao 22 uz 11 asistencija, dok su Grizzliese predvodili Morant s 27 i Desmond Bane s 24 poena.

S omjerom pobjeda i poraza 24-24 Phoenix je trenutačno sedmi sastav Zapadne konferencije, dok je Memphis s 31-15 drugi na Zapadu, iza Denver Nuggetsa koji su vodeći s 33-14.

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac postigao šest koševa uz devet skokova i jednu asistenciju u važnoj 112-98 gostujućoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Dallas Mavericksa u borbi izravnih konkurenata za ulazak u doigravanje u Zapadnoj konferenciji. Zubac je na parketu proveo 22:54 minute, za dva je šutirao 2-6 te je pogodio oba slobodna bacanja.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard s 30 koševa i 9 skokova, Paul George je dodao 21, dok Mavsima nije pomoglo 29 poena i 10 skokova Luke Dončića iako je Slovenac imao još dva suigrača koja su postigla više od 20, Tima Hardawaya mlađeg s 22 i Spencera Dinwiddiea s 21.

Clippersi su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto Zapada s omjerom pobjeda i poraza 25-24, tik iza petih Mavsa koji su pali na omjer 25-23.

Rezultati nedjeljnih susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige:

Dallas – LA Clippers 98-112

Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 22:54 minuta i postigao šest koševa (šut za dva 2-6, slobodna bacanja 2-2) uz 9 skokova i 1 asistenciju

Phoenix – Memphis 112-110

Dario Šarić igrao je za Phoenix 20:54 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 4-4, trica 0-1, slobodna bacanja 6-7) uz 8 skokova i 4 asistencije

1. Denver 33 14 .702 —

2. Minnesota 24 24 .500 9 1/2