Dinamo dominirao i na kraju teško pobijedio Lokomotivu s 2:1

Dinamo je u susretu 19. kola SuperSport HNL-a pobijedio gradskog suparnika Lokomotivu s 2:1 (1:0) te je pobjegao drugoplasiranom Hajduku na sedam bodova prednosti, piše hrt.hr.

Modri su odigrali “atomsko” prvo poluvrijeme, poništen im je gol, nekoliko puta su pogađali vratnicu i prečku, a sasvim zasluženo su poveli u 35. minuti pogotkom Ristovskog glavom nakon ubačaja Ivanušeca i odbijene lopte.

Na 2:0 povisili su golom Baturine nakon brze akcije Ristovskog i Špikića u 59. minuti, no samo pet minuta kasnije Pivarić je smanjio na 2:1, a u drugom poluvremenu puno bolja Lokomotiva imala je veliku šansu za izjednačenje u 72. minuti, ali Cipetićeva lopta prohujala je nekoliko centimetara od okvira gola.

U završnici Lokomotiva je imala igrača više nakon isključenja Mišića u 82. minuti, ali nije uspjela izjednačiti.

Četiri puta tresao se okvir gola

Dinamo je dominirao od prve minute te je nakon prvih 45 minuta trebao imati mnogo veću prednost od samo 1:0. Naime, u prvom dijelu igrači Dinama su čak četiri puta pogađali suparnički okvir vrata.

Sve je počelo u 12. minuti kada je Špikić pogodio vratnicu. Deset minuta kasnije okvir vrata je naciljao i Ljubičić, a potom su u 29. minuti igrači Lokomotive sami petljali i pogodili vratnicu.

Između sve te sreće za goste dogodio se još niz prilika Dinama koji je napokon poveo u 35. minuti. I tada se zatresao okvir vrata gostiju, s deset metara je glavom pucao Ristovski koji je potom pratio akciju i iz drugu pokušaja doveo vodeću momčad lige u vodstvo. Do kraja prvog dijela još je jednom zaprijetio Špikić.

Sjajna prilika Lokomotive početkom nastavka, Baturina za 2:0

Drugi dio je počeo sjajnom prilikom gostiju. Stojković je jako dobro pucao, ali je još bolje reagirao vratar Dinama Livaković koji je spriječio izjednačenje na maksimirskom stadionu. Bila je to najava posve otvorene utakmice do samog kraja.

U 58. minuti prvo su gosti pogodili okvir vrata, a na drugoj strani Dinamo je povećao vodstvo na 2;0. Ristovski i Špikić su odigrali lijepu akciju koju je golom zaključio Baturina.

No, Lokomotiva nije bila ni blizu predaje. U 65. minuti je lijepo iz voleja pogodio Josip Pivarić i smanjio na 2:1, a samo šest minuta kasnije centimetri su dijelili Cipetića od gola i izjednačenja na 2:2.

Dinamo izdržao desetak minuta s igračem manje i proslavio pobjedu

Dodatno se pojačao Dinamov strah za osvajanje tri boda u 82. minuti kada je Josip Mišić dobio drugi žuti karton. Međutim, gosti nisu zaprijetili u završnici te je Dinamo sačuvao pobjedu.

Dinamo na vrhu ljestvice ima sedam bodova više od Hajduka (45-38), dok je Lokomotiva i dalje sedma s 19 bodova, koliko ima i osma Rijeka.

Rijeka ranije danas slavila u Šibeniku

Ranije u subotu važnu je gostujuću pobjedu upisala Rijeka koja je u Šibeniku pobijedila 2:1. Od 12. minute, kod rezultata 1:1, gosti iz Rijeke su imali igrača više, a naplatili su ga tek u 87. kada je Obregon postigao pobjednički pogodak.

U nedjelju će ovo kolo zatvoriti Osijek i Gorica, utakmicom u 15 sati te Istra 1961 i Hajduk ogledom koji počinje u 17.10 sati.

HNL, 19. kolo:

Dinamo – Lokomotiva 2-1 (Ristovski 35, Baturina 58 / Pivarić 65)

Šibenik – Rijeka 1-2 (Delić 7 / Frigan 4, Obregon 87)

Petak:

Varaždin – Slaven Belupo 1-0 (Teklić 89-11m)

Standings provided Sofascore

Branitelj naslova je u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva remizirao s Goricom i danas nema pravo na kiks, inače bi si mogao zakomplicirati situaciju na vrhu ljestvice pred pojačanim Hajdukom.

Lokomotiva, do tada doživljavana kao Dinamova filijala koja upisuje poraz i prije izlaska na teren, je zadnjih godina postala znatno uspješnija u susretima s gradskim suparnikom.

U ožujku 2018. godine nanijeli su tako Lokosi prvi poraz Dinamu, a od tada su još jednom pobijedili, dva puta izvukli remi, a u zadnja dva međusobna ogleda upisali tijesne poraze.

Uoči utakmice objavljeni su početni sastavi. U redovima Dinama neoporavljeni Petković nije ni na klupi, Bočkaj je na klupi, a Baturina kreće od prve minute.