Hertha s 4:1 svladala Borussiju i pobjegla s dna

Nogometaši Herthe su u Berlinu pobijedili Borussiju Mönchengladbach 4-1 u utakmici 20. kola njemačke Bundeslige i pobjegli s dna ljestvice, piše hrt.hr.

Borussia je u ovom susretu povela golom Nika Elvedija u 17. minuti, ali je Hertha u 30. minuti preko Jessia Ngankama izjednačila i s tim rezultatom otišao na odmor.

Marton Dardai je u 52. minuti preokrenuo rezultat i donio vodstvo Herthi koja je potvrdila trijumf golovima Derryja Sherhanta u 91. minuti i Dodija Lukebakija u 97. minuti iz jedanaesterca.

Filip Uremović je igrao cijeli susret za Herthu, a Ivan Šunjić zadnjih sedam minuta.

Hertha je prekinula niz od četiri uzastopna poraza u Bundesligi i zauzima 16. mjesto na tablici sa 17 bodova, dok je Monchengladbach deseti s 26 bodova.