Poraz Dallasa, Dončićev “triple-double”

Dallas Mavericksi Košarkaši iznenađujuće su nakon produžetka izgubili 111-117 od Oklahoma City Thundera na domaćem terenu u NBA ligi.

Slovenski as Luka Dončić nije bio posebno raspoložen, no unatoč svemu susret je završio s “triple-doubleom” upisavši 31 poen, 16 skokova i deset asistencija. Prošle sezone Dončić i suigrači dobili su tri od četiri dvoboja protiv Oklahome, ali su ovogodišnju seriju započeli iznenađujućim porazom i nakon pet utakmica imaju samo dvije pobjede.

Košarkaši Dallasa nisu bili raspoloženi pri šutu za tricu, pogodili su samo osam od 40 pokušaja, ali unatoč tome, Dallas je četiri minute prije kraja poveo sa 16 koševa, a onda je Oklahoma serijom 18-2 iznudila produžetke. Dončić je nakon regularnog vremena promašio šut za pobjedu, a onda u dodatnih pet minuta igre sa suigračima nije pronašao rješenje za raspoložene goste. Kod Oklahome najraspoloženiji je bio Shai Gilgeous-Alexander koji je s 38 poena bio najbolji strijelac susreta.

Charlotte je, zahvaljujući 31 poenu PJ Washingtona, u subotu nakon produžetka pobijedio aktualnog NBA prvaka Golden State sa 120-113. Stephen Curry je u Charlotteu, gradu u kojem je odrastao, protiv Hornetsa u kojima je igrao njegov otac Dell, ubacio 31 koš, a imao je i šut za pobjedu na kraju četvrte četvrtine, no to je bilo nedovoljno da se prekine loša serija Warriorsa u Charlotteu, gdje nisu pobijedili od 2019. godine.

Prvaci iz 2021. Milwaukee Bucksi zadržali su epitet jedine ne poražene momčadi pobijedivši Atlantu sa 123-115. Giannis Antetokounmpo Jrue Holiday bili su veliki arhitekti ovog novog uspjeha, obojica su postigli po 34 poena. Antetokounmpo je jedan od dvojice igrača u povijesti Bucksa, uz Kareema Abdul-Jabbara, koji je postigao barem 30 poena i 10 skokova u četiri uzastopne utakmice. Grk je također uhvatio 17 skokova, a Bucksi su izdržali nalete Hawkse, unatoč 42 poena njihova razigravača Trae Younga.

Za razliku od Bucksa, Brooklyn Netsi su nastavili vrlo lošu seriju izgubivši kod kuće od Indiane 125-116 za peti poraz u šest utakmica, četvrti uzastopni. Rookie Bennedict Mathurin zabio je 32 poena za Pacerse, uključujući šest trica, što mu je rekord karijere. Ukupno su Pacersi ubacili 23 trice, izjednačujući klupski rekord.

Sacramento je slavio protiv Miamija (119-113), zahvaljujući Kevinu Huerteru (27), a nakon ovog uspjeha Kingsa, Los Angeles Lakersi sada su jedina NBA franšiza koja još nije pobijedila ove sezone. Philadelphia je pobijedila Chicago 114-109, uz 25 poena Joela Embiida, piše hrt.hr.