Ludi rasplet skupine F Europske lige, Manchester Unitedu prijete velikani

Nogometaši Feyennorda i Real Sociedada osigurali su prva mjesta u skupinama F i E Europske lige kojima su se izravno plasirali u osminu finala tog natjecanja, piše hrt.hr.

Feyenoord je do prvog mjesta u skupini stigao minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Lazija na svom De Kuipu, dok je Real Sociedad završio ispred Manchester Uniteda usprkos 0-1 (0-1) porazu na svojoj Anoeti od “Crvenih vragova” u posljednjem kolu.

Feyenoord je pobjednički pogodak postigao u 64. minuti kada je Gimenez prvo gurnuo svog čuvara u vratara Lazija Provedela, a zatim i poslao loptu u mrežu. Iako je ta situacija pregledavana VAR-om nije došlo do promjene odluke iako je očito kako je strijelac prije pogotka napravio prekršaj.

Oba sastava okončala su natjecanje sa po osam bodova, a isti bodovni učinak imali su i Midtjylland te Sturm nakon što je danski sastav u četvrtak slavio na svom terenu sa 2-0 (1-0) golovima Dreyera (15, 72). Tako je o konačnom redoslijedu odlučivala razlika pogodaka, a tu je najbolji bio Feyenoord koji će tako izravno u osminu finala Europske lige, Midtjylland će kao drugi u međurundu tog natjecanja, Lazio kao treći će na proljeće igrati u Konferencijskoj ligi, dok je Sturm otpao. Toma Bašić igrao je za Lazio do 67. minute.

Standings provided Sofascore

U San Sebastianu je Manchester United pobijedio golom mladog Garnacha (17). No, kako je u prvoj utakmici na Old Traffordu bilo 1-0 za Real Sociedad, a oba su sastava osvojila po 15 bodova, o prvom mjestu je odlučivala ukupna razlika pogodaka u kojoj je za jedan gol bolji bio španjolski sastav koji će tako izravno u osminu finala dok će Manchester United u međurundu.

Šime Vrsaljko odigrao je drugo poluvrijeme za Olympiacos u 0-2 (0-0) domaćem porazu od Nantesa u skupini G. Tom pobjedom Nantes je stiao do drugog mjesta i nastavka natjecanja u međurundi Europske lige, dok će Qarabag u Konferencijsku ligu. Olympiacos je još ranije izgubio sve izglede za prolazak dalje.

U skupini H drugo mjesto osvojio je Monaco 4-1 (2-0) pobjedom protiv Crvene zvezde, treće mjesto osvojio je Trabzonspor 1-0 (1-0) pobjedom protiv Ferencvarosa pa će igrati u Konferencijskoj ligi, dok je Crvena zvezda ispala.

Još ranije su prva mjesta u skupinama G i H osigurali Freiburg i Ferencvaros, kao i Betis i Union Saint-Gilloise u skupinama C i D, dok će od 21 sat pasti odluka o putnicima dalje iz skupina A i B.  U međurundi Europske lige drugoplasirani iz skupina igrat će protiv trećih iz skupina Lige praka, a to su Ajax, Barcelona, Juventus, Leverkusen, Salzburg, Sevilla, Šahtar i Sporting.

SKUPINA E:
Real Sociedad – Manchester United    0-1 (Garnacho 17)
Šerif – Omonia                       1-0 (Rasheed 88)
TABLICA:
1 Real Sociedad         6  5 0 1 10-2  15
2 Manchester United     6  5 0 1 10-3  15
3 Šerif                 6  2 0 4  4-10  6
4 Omonoia               6  0 0 6  3-12  0

SKUPINA F:
Feyenoord – Lazio                    1-0 (Gimenez 64)
Midtjylland – Sturm                  2-0 (Dreyer 15, 72)
TABLICA:
1 Feyenoord             6  2 2 2 13-9   8
2 Midtjylland           6  2 2 2 12-8   8
3 Lazio                 6  2 2 2  9-11  8
4 Sturm                 6  2 2 2  4-10  8

SKUPINA G:
Qarabag – Freiburg                   1-1 (Owusu 90+2 / Petersen 25-11m)
Olympiacos – Nantes                  0-2 (Mohamed 79, Blas 90)
TABLICA:
1 Freiburg              6  4 2 0 13-3  14
2 Nantes                6  3 0 3  6-11  9
3 Qarabag               6  2 2 2  9-5   8
4 Olympiacos            6  0 2 4  2-11  2

SKUPINA H:
Trabzonspor – Ferencvaros            1-0 (Bakasetas 7)
Monaco – Crvena zvezda               4-1 (Volland 5, 27, 87, Rodić 50-ag / Kanga 54-11m)