Slaven i Hajduk odigrali 2:2 u uzbudljivoj utakmici

Slaven Belupo i Hajduk odigrali su bez pobjednika (2-2) u susretu 17. kola SuperSport HNL-a odigranom u Koprivnici, javlja hrt.hr.

Koprivničani su tako nastavili pozitivan niz, nisu izgubili u zadnjih sedam utakmica, dok je Hajduk propustio priliku primaknuti se na bod od Dinama, no na kraju može biti zadovoljan i remijem jer je nakon vodstva Splićana 0:2 Slaven izjednačio i u zadnjih 10-ak minuta imao igrača više.

Hajduk je nakon prvog poluvremena vodio sa 2-0 golovima Filipa Krovinovića (12) i Rokasa Pukštasa (28), da bi domaći poravnali početkom nastavka preko Arbera Hoxhe (49) i Ivana Krstanovića (58-11m).

Hajduk je tijekom prvih pola sata dominirao utakmicom, a tu svoju bolju igru je i okrunio s dva gola. U 12. minuti Krovinović je oteo loptu Bosecu na 25 metara od gola domaćih, potom napravio korak dva prema sredini i zatim opalio te pogodio donji lijevi kut.

Na 2-0 svojim je prvim pogotkom u karijeri u seniorskoj karijeri povisio mladi Amerikanac Pukštas, koji je nemoetan glavom sa šest metara u mrežu “pospremio” ubačaj Sahitija s desnog krila.

Možda i ključni trenutak dogodio se u 36. minuti, kada je došlo do 20-minutnog prekida jer je linijski sudac pogođen predmetom u glavu. Na travnjaku je došlo do koškanja kapetana Hajduka Marka Livaje i braniča Slavena Nikole Solde. Nervozni Livaja je dobio žuti karton, ali i nakon opomene je žustro startao prema Soldi, glavni sudac Čulina oštro ga je upozorio, a za to vrijeme se nezadovoljstvo prelilo i na tribinu s navijačima Hajduka pa je jedan neodgovorni pojedinac pogodio linijskog suca Marića predmetom u glavu. Nakon konzultacija sudačka se postava odlučila povući s terena, ubrzo su travnjak napustili i domaći igrači, pa su hajdukovci ostlai sami. Ipak, nakon nekoliko minuta igrači Slavena vratili su se na teren, a ubrzo su se vratili i suci pa je utakmica ipak nastavljena.

Nakon samo 10 minuta igre uslijedila je nova stanka od 15 minuta zbog poluvrmeena, a u nastavku je Hajduk izgledao ispuhano. Trener domaćih Zoran Zekić u drugo je poluvrijeme krenuo s tri nova igrača, Kvržićem, Krovinovićem i Crncem, a svi oni su imali uloge u oba pogotka.

Kvržić je u 49. minuti prošao po desnoj strani, ubacio u peterac gdje se Hoxha naklonio i smanjio na 1-2.

Do kontroverzne situacije došlo je u 56. minuti kada je sudac Čulina pokazao na bijelu točku za domaće. Branič Hajduka Simić glavom je izbio loptu u korner, a prilikom doskoka sletio je na petu Crnca koji je odmah završio na travi. Iako je jasno kako je prilikom tog nehotičnog kontakta lopta već bila van igre, do promjene odluke nije došlo, a iskusni Krstanović je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

Hajduk je susret okončao s 10-oricom  igrača jer je u 80. minuti isključen Sahiti, koji je dobio drugi žuti karton zbog navodnog igranja rukom.

Drugi Hajduk sada ima 35 bodova, tri manje uz dvije utakmice više od vodećeg Dinama, dok je Slaven Belupo četvrti sa 26 bodova, jednim manje uz utakmicu više od trećeg Osijeka.

Ovdje možete pogledati kratki sažetak utakmice:

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 2:2
(Hoxha 49′, Krstanović 58′-11m / Krovinović 12′, Pukštas 28′)

TIJEK SUSRETA:
———————

90+8′ – kraj!

90+5 ‘ – VAR pregledava snimku, prekršaj je ipak bio izvan šesnaesterca!

90+3′ – kazneni udarac za Slaven! Krovinović je srušio Žuljevića.

86′ – kod Hajduka izlaze Simić i Grgić, ulaze Prpić i Biuk

83′ – Prilika Hajduka! Livaja je u prostor dodao Mikanoviću, koji ubacuje s desne strane, ali Božić izbija ispred Mlakara

79′ – drugi žuti, odnosno crveni karton Sahitiju, Hajduk će do kraja igrati s igračem manje!

79′ – prilika Slavena! Napad tri na dva, ali spetljao se Hoxha

77′ – prilika Hajduka! Mikanović je ubacio s desne strane, Livaja pobjegao čuvaru i glavom pucao pored gola iako je to bila teška lopta koja mu je išla iza leđa

71′ – promjena kod domaćina, Jambor izlazi, ulazi Kocijan

70′ – ovo je nakon izjednačenja postala posve otvorena utakmica, nešto je bolji Slaven, koji traži treći gol

64′ – Žuti karton Sahitiju zbob udarca koljenom u glavu Zirduma

62′ – Fossati u igri umjesto Pukštasa

58′ – Izjednačenje! Ivan Krstanović s bijele točke pogađa za 2:2!

56′ – penal za Slaven! Stefan Simić je prilikom izbijanja lopte nagazio Crnca i dosuđen je kazneni udarac!

54′ – probudili su se domaćini, u pet minuta od pogotka više su pokazali nego u cijelom prvom poluvremenu

49′ – Slaven se vratio u igru! Kvržić je ubacio u sredinu, a Arber Hoxha glavom s četiri metra pogađa za 1:2!

46′ – počelo je drugo poluvrijeme

45+18′ – završeno je prvo poluvrijeme

45+10′ – ubačaj Sahitija za Livaju, koji se ne snalazi dobro

45+8′ – utakmica je nastavljena u službeno osmoj minuti sudačke nadoknade

40′ – Hajdukovi igrači ostali su na terenu, dok su suci i nogometaši Slavena otišli u svlačionicu. Čini se da se pomoćni sudac koji je pogođen odbija vratiti na teren. Čeka se odluka o nastavku utakmice

38′ – Livaja se zaputio do Torcide i pokušava smiriti navijače, prekid i dalje traje

36′ – opet sukob Livaje i Solde, predmeti su doletjeli s tribina i pogođen je linijski sudac, a utakmica je prekinuta

34′ – udarac Solde u Livajinu nogu, zaiskrilo je između dvojca, Livaja je završio sa žutim kartonom

28′ – Hajduk vodi 0:2! Sahiti je probio desni bok i centrirao, a talentirani mladi Rokas Pukštas glavom sjajno pogađa suprotni kut!

17′ – žuti karton za trenera gostiju Karoglana

14′ – žuti karton za domaćeg trenera Zekića

12′ – sjajan gol Krovinovića! Oduzeo je loptu Bosecu i s 25 metara neobranjivim udarcem u kut svladao Čovića!

8′ – Prilika Hajduka! Livaja je prošao po lijevoj strani i krenuo dijagonalno na gol, no Čović brani i lopta ide u korner!

4′ – Krovinović ubacuje, Livaja malo kasni

1′ – nakon 20-ak sekundi igre ja sudar glavama Čoline i Zirduma. Liječnićke ekipe na terenu, no obojica nastavljaju

1′ – počela je utakmica!

Sat vremena prije dvoboja objavljene su početne postave:

SLAVEN BELUPO: Čović – Zirdum, Christopoulos, Božić – Bosec, Mioč, Jambor, Soldo – Mudražija, Hoxha – Branšteter

HAJDUK: Sentić – Mikanović, Awaziem, Simić, Melnjak – Grgić, Pukštas, Krovinović – Sahiti, Čolina – Livaja