Tsitsipas svladao Medvedeva

U susretu 2. kola Crvene skupine ATP Finala tenisača u Torinu Stefanos Tsitsipas svladao je Danila Medvedeva sa 6-3, 6-7 (11), 7-6 (1) i tako ostao u igri za prolazak u polufinale.

Tsitsipas sada ima omjer pobjeda i poraza 1-1, kao i Andrej Rubljov te će ta dva igrača u međusobnom susretu u petak odlučivati o tome tko će kao drugoplasirani iz ove skupine u polufinale, piše hrt.hr.

Medvedev je, pak, s dva poraza, oba nakon “tie-breaka” u trećem setu, izgubio izglede za prolazak dalje, dok je prvo mjesto u skupini kolo prije kraja osigurao Novak Đoković s dvije pobjede.

Susret Tsitsipasa i Medvedeva ponudio je velike preokrete, u “tie-breaku” drugog seta Tsitsipas nije iskoristio tri meč-lopte da bi Medvedev realizirao svoju četvrtu set-loptu. U trećem setu je Medvedev kod vodstva 5-4 servirao za meč, no Tsitsipas je uspio “brekom” vratiti ravnotežu, a zatim i dominatno osvojiti odlučujuću igru.