Sjajan dan za hrvatsko skijanje u Leviju: Popović šesta, Ljutić sedma!

Američka skijašica Mikaela Shiffrin ostvarila je drugu pobjedu u dva dana u slalomu u Leviju, a za izvrstan dan za hrvatsko skijanje pobrinule su se Leona Popović i Zrinka Ljutić osvojivši šesto i sedmo mjesto!

Shiffrin je slavila s 28 stotinki prednosti pred Švicarkom Wendy Holdener, a treće mjesto pripalo je Slovakinji Petri Vlhovoj koja je zaostala 68 stotinki, piše hrt.hr.

Leona Popović je nakon desetog mjesta iz prve vožnje stigla do šeste pozicije zaostavši za pobjednicom 1.62 sekundi, a sedma je bila Ljutić sa zaostatkom od 1.79 sekundi, koja je time zadržala poziciju iz prvog ‘laufa’.

Druga vožnja Leone Popović:

Druga slalomska vožnja Zrinke Ljutić:

Subotnji i nedjeljni slalom u Leviju bile su prve utrke nove sezone u Svjetskom kupu skijašica.

S dvije pobjede u ukupnom poretku i poretku slaloma prva je Mikaela Shiffrin s 200 bodova, Wendy Holdener na drugom mjestu ima 125 bodova, a treća je Petra Vlhova sa 120 bodova.

Leona Popović nakon današnjeg šestog mjesta i jučerašnjeg desetog, sedma je u ukupnom redoslijedu sa 66 bodova. Zrinka Ljutić, koja jučer nije uspjela završiti drugu vožnju, na 13. je poziciji s 36 bodova.