Amerikanci i Englezi odigrali bez pogodaka

Engleska i SAD su u drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva odigrali bez golova, 0:0, a odlični Amerikanci imali su bolje prilike u dvoboju protiv favoriziranih Engleza, piše hrt.hr.

Iako su Englezi imali više od igre, najbliži pogotku bio je kapetan Amerikanaca Christian Pulišić koji je u prvom poluvemenu zatresao gredu.

Engleska je odigrala kudikamo lošije nego protiv Irana (6-2). I dok se u prvom dijelu igralo podnošljivo, u drugom su obje momčadi pokazale razočaravajući nogomet. Dojam je da su Englezi u ovom dvoboju energetski bili daleko ispod njihove razine, pogotovu jer su pobjedom mogli kao prvi osigurati osminu finala, a i Amerikance kao da je zadovoljio remi s jakim Englezima.

Engleska je na vrhu skupine sa četiri boda ispred drugog Irana koji ima tri, Amerikanci su treći s dva boda, a na dnu je Wales s jednim bodom. Sve četiri momčadi mogu proći i ispasti, pa će putnike u osminu finala dati zadnje kolo u utorak, u kojem će igrati SAD – Iran i Wales – Engleska.

Amerikanci mogu proći samo ako slave nad Irancima, kao i Velšani ako dobiju Engleze, ali im druga utakmica mora završiti neodlučeno. Englezi su u najboljem položaju jer su dobili Iran sa 6-2 u prvom kolu, pa mogu proći dalje i u slučaju poraza od Walesa. Irance dalje vodi pobjeda, a i s remijem s Amerikancima će vjerojatno proći.

Iako se igralo brzo i naoko otvoreno, prvu priliku je tek 33. minuti propustio američki Hrvat Pulišić, koji je sa 16-tak metara iskosa pogodio gredu. Još je dvije prilike propustio McKennie, a Englezi su uzvratili tek krajem poluvremena, Saka je pucao iznad grede, a šut Mounta je obranio vratar Turner.

U drugom dijelu gotovo da nije bilo prilike, ritam igre se smirio i utakmica je otišla u svojevrsnu dosadu, sve do 93. minute kada je Kane nakon prekida bio najviši u skoku, ali je udarcem glavom prebacio vrata.

ENGLESKA – SAD 0-0

Pred 69.000 gledatelja na stadionu Al Bayt sudio je Valenzuela iz Venezuele.

ENGLESKA: Pickford – Trippier, Stones, Maguire, Shaw – Bellingham (69. Henderson), Rice – Saka (78. Rashford), Mount, Sterling (68. Grealish) – Kane

USA: Turner – Dest (78. Moore), Zimmerman, Ream, Robinson – McKennie (77. Aaronson), Adams, Musah – Weah (83. Reyna), Wright (83. Sargent), Pulisic

KRAJ UTAKMICE!

90′ – četiri minute nadoknade

87′ – Rashford puca izvan šesnaesterca, ali slabo i ravno u ruke američkog vratara

78′ – Marcus Rashford je u igri umjesto Sake kod Engleza, kod SAD-a ulaze Shaq Moore i Brenden Aaronson, izlaze Dest i McKennie

69′ – u igri su Jack Grealish i Jordan Henderson, izašli su Bellignham i Sterling

64′ – opet je opasno pred engleskim golom nakon udarca iz kuta, na kraju Pickford odbija loptu u korner

60′ – nova prijetnja SAD-a, nakon Pulisicevog udarca iz kuta Englezi čiste nakon nekoliko zračnih dvoboja

57′ – i u nastavku dobro igraju Amerikanci, može se reći da su u dosadašnjem tijeku utakmice više zaslužili pobjedu od favoriziranih Engleza

49′ – dvije dobre prilike Amerikanaca u istom kontranapadu, prvo puca Wright, blokira Stones, a potom McKennie dolazi do lopte, ali udarac s ruba šesnaesterca ide daleko od gola

46′ – počelo je drugo poluvrijeme!

45+1′ – kraj poluvremena!

45+1′ – šansa Engleske! Mason Mount puca iz daljine u donji desni kut, no odlično brani vratar!

45′ – Prilika Engleza! Shaw daje povratnu loptu Sterlingu, koji sa sedam metara šutira preko gola!

43′ – Prilika Amerikanaca, Dest je ubacio, a Pulisic glavom šalje loptu pored stative nakon što je u zračnom dvoboju nadvisio Stonesa

38′ – Maguire izbija neugodan ubačaj iz kornera, a potom Dest prekršajem kontru Engleza

33′ – Još jedna velika prilika SAD-a, Pulisic šutira s 15-ak metara i trese okvir gola!

26′ – velika šansa SAD-a! Timothy Weah ubacio je na sredinu kaznenog prostora, a Weston McKennie u idealnoj poziciji iz prve puca preko gola!

24′ – Maguire je dijagonalom pogodio Sterlinga, kojeg je zaustavio Desta u duelu jedna na jedan

17′ – Prvi pokušaj Amerikanaca, McKennie je ubacio, pucao je Wright, ali pored gola

14′ – sad je Kane opet pokušao nakon ubačaja Sake, ali lopta u bloku

10′ – prilika Engleske! Saka je dao povratnu loptu Kaneu, ali on puca u blok!

1′ – počela je utakmica!