Cibona jedva do pobjede protiv Furnira

Košarkaši Cibone s minimalnih su 76-75 (18-19, 21-16, 15-18, 22-22) svladali Furnir na gostovanju u zagrebačkoj Dubravi, u posljednjoj utakmici 10. kola HT Premijer lige, piše hrt.hr.

Pobjednika je odlučio ubačaj Borne Kapuste za 76-72, pet sekundi prije isteka 40. minute. Emil Savić je dvije sekunde prije kraja uspio pogoditi tricu za 76-75, a u preostalom vremenu Cibonini igrači su sačuvali loptu.

Furnir je do polovice prve četvrtine došao do prednosti od devet koševa, da bi u u završne 82 sekunde druge četvrtine Cibona serijom 9-0 zaostatak od pet poena pretvorila u prednost od četiri koša (39-35) za drugo poluvrijeme.

No, do kraja utakmice nijedna momčad nije uspjela doći do veće prednosti od šest poena, a Cibona je imala više preciznosti u izjednačenoj završnici.

Sven Smajlagić je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Cibone, a po 16 poena su ubacili Lovro Mazalin i Krešimir Ljubičić. Najbolji igrač Furnira bio je Matej Bošnjak sa 21 košem.

Zadar su do uvjerljive domaće pobjede (90-66) protiv Alkara predvodili Antonio Jordano sa 16 i Arijan Lakić sa 15 koševa, dok je kod Sinjana najefikasniji bio Mladen Tomašević sa 17 poena.

Zagrebački Bosco je slavio sa 92-73 na gostovanju kod DepoLink Škrljeva. U zagrebačkoj momčadi se istaknuo Luka Krajinović sa 25 koševa i osam skokova, a kod domaćina je najbolji bio Sandro Antunović sa 18 poena.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa košarkaši Gorice svladali su zagrebački Dinamo sa 71-51 u KC “Dražen Petrović”, a najbolji kod pobjednika bio je Toni Jelenković sa 24 koša.

Nakon desetog kola na vrhu ljestvice su Zadar i Cibona s učinkom 9-1, Split ima 8-2, a na 7-3 su Cedevita Junior i Šibenka. Slijede Dinamo i Furnir sa 4-6, a učinak 3-7 imaju Alkar, Bosco i DepoLink Škrljevo. Gorica je predzadnja sa 2-8, a na dnu je Zabok sa 1-9.